Materiał Partnera

Dodatki do okien podnoszące komfort i estetykę użytkowania

Dodatki do okien podnoszące komfort i estetykę użytkowania

Eksploatując okna i drzwi w naszym domu lub biurze, po czasie zauważany potrzebę zainstalowania dodatkowego wyposażenia. Potrzeba ta wynika z lokalizacji najczęściej używanych pomieszczeń w naszym domu względem słońca, czy też ze względów bezpieczeństwa. Chodzi tu, chociażby o ochronę przed wścibskimi oczami sąsiadów, czy zabezpieczenie przed włamaniami. Niektóre z rozwiązań stosuje się celem poprawy izolacji termicznej. Zobaczmy, jakie dodatki możemy zainstalować?

Do podstawowych rodzajów dodatkowego wyposażenia okien i drzwi zaliczamy:

  • Żaluzje,
  • Rolety wewnętrzne,
  • Rolety zewnętrzne.

Szukasz oszczędności? Zainwestuj w żaluzje i rolety

Żaluzje są bardzo praktycznym i estetycznym rozwiązaniem podnoszącym komfort użytkowania naszych pomieszczeń. Dzięki systemowi mechanicznemu sterowania przechyłu listewek możemy w łatwy sposób regulować ilość wpadającego światła do pomieszczeń.

Szukając odpowiednich rozwiązań dla siebie, warto korzystać z usług profesjonalnych firm specjalizujących się w stolarce otworowej. Firmy takie jak firma Złota AP, nie tylko dysponują bogatą ofertą drzwi i okien różnego przeznaczenia, ale również oferują profesjonalne, solidne akcesoria okienne i drzwiowe. Zakup sprawdzonych żaluzji wykonanych z najlepszych, dostępnych na rynku materiałów podnosi komfort użytkowania pomieszczeń, jak również powoduje mniejsze nagrzewanie się pomieszczeń w gorące dni.

Wydajność klimatyzacji jest ograniczona, a dzięki przymknięciu wlotu słońca odpowiednim systemem żaluzji okiennych lub rolet powodujemy mniejsze zapotrzebowanie na moc chłodniczą, co przyczynia się do spadku kosztów eksploatacji systemów wentylacyjnych.

Rolety zewnętrzne zwiększają poczucie bezpieczeństwa

Istotną zaletą stosowania rolet jest możliwość odizolowania się od świata zewnętrznego, co często wykorzystywane jest w sypialniach na noc. Zasłonięte okno zmniejsza szansę na włamanie – nie wystawiamy bowiem na ekspozycję zawartości naszych pomieszczeń. Kolejną zaletą zamykania żaluzji na noc jest dodatkowa izolacja termiczna okna. Nie jest ona wielka, lecz w mroźne dni może mieć znaczenie. Rolety, zwłaszcza w wykonaniu antywłamaniowym, są bardzo skuteczną zaporą przed włamaniem. Z tego względu stosowane są zarówno na okna, jak i drzwi. Chronią nie tylko witryny sklepowe, ale też biura i domy prywatne, szczególnie te z niskim parterem.

Alternatywą dla systemu żaluzji są rolety wewnętrzne typu dzień – noc. Ich cechą charakterystyczną jest to, że nie mogą przyciemnić równomiernie całej szyby, tylko zasłaniają jej część w całości. Dlatego też mniej nadają się do regulacji naświetlenia w dzień i są zazwyczaj stosowane w sypialniach, gdzie zachodzi potrzeba całkowitego lub prawie całkowitego zasłonięcia okna na noc. Rolety te są w formie rolowanych w specjalnym systemie kasetowym płócien, które mogą być w różnych kolorach. Mają podobne właściwości ciepłochronne jak żaluzje aluminiowe, nieco mniejszą od drewnianych.

Opracowanie:
Chotomów, Złota 35
tel. 601 363 414
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz