Artykuł sponsorowany

Docieplenie pianką poliuretanową – czy taka izolacja się sprawdza?

Docieplenie pianką poliuretanową – czy taka izolacja się sprawdza?

Budowa funkcjonalnego i przede wszystkim trwałego domu jednorodzinnego to konieczność zadbania o jego najwyższy punkt, czyli dach. Jeżeli jest on stromy, trzeba efektywnie ocieplić całe jego połacie. Bardzo popularnym materiałem przeznaczonym do tego typu prac jest wełna mineralna, jednak coraz częściej zastępuje się ją pianką poliuretanową. Czy taka izolacja się sprawdza i co wyróżnia ją na tle innych?

Innowacyjne rozwiązanie

Pianka poliuretanowa, nazywana inaczej pianką PUR, to stosunkowo nowy materiał, który jednak w bardzo szybkim tempie zyskuje popularność w branży budowlanej. Wynika to przede wszystkim ze względu na krótki czas realizacji izolacji dachu przy jej użyciu. Szczególnie polecana jest w tym wypadku metoda natryskowa, którą oferuje firma Izoler Tomasz Pawlik. Szybka aplikacja stanowi ogromny atut zwłaszcza wtedy, gdy budynek musi być ukończony w określonym terminie. Wykonanie izolacji z pianki PUR metodą natryskową to też gwarancja maksymalnej szczelności, czego niekiedy nie można uzyskać w przypadku zastosowania wełny mineralnej. Piana poliuretanowa ogranicza problemy z nieszczelnościami praktycznie do minimum, co stanowi jej ogromny atut – dzięki temu zapewnia całkowitą ochronę przed nadmierną utratą ciepła. Przekłada się na to na niższe rachunki za ogrzewanie i wysoki komfort użytkowników obiektu. Jakie jednak konkretnie parametry wpływają na to, że pianka poliuretanowa jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w kontekście wytrzymałej izolacji dachu?

Świetne parametry

Przewaga pianki PUR nad wełną mineralną to nie tylko szybkość aplikowania oraz lepsza szczelność. Piana jest też zdecydowanie lżejsza od wełny, dzięki czemu o wiele niższe jest obciążenie więźby dachowej. Konstrukcja dachu ocieplanego pianką PUR nie musi być więc skomplikowana i masywniejsza, co także przekłada się na oszczędności w ilości zużytych materiałów budowlanych. Pianka PUR nałożona metodą natryskową to inwestycja na lata – nie traci swoich właściwości nawet po długim czasie, wciąż doskonale izolując ciepło w budynku. Piankę PUR charakteryzują też bardzo dobre parametry cieplne, jest ona odporna na wodę, która niekiedy jest przyczyną koniecznej wymiany izolacji np. z wełny mineralnej. Zalet jej wykorzystania jest więc sporo, a koszty wykonania izolacji z jej użyciem wcale nie stanowią znacznego obciążenia dla budżetu inwestycji. Dzięki piance PUR można więc w szybki sposób precyzyjnie uszczelnić dach na długie lata – metoda natryskowa aplikowania pianki poliuretanowej to innowacyjne, ale bardzo skuteczne i efektywne rozwiązanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz