Materiał Partnera

Dochodowy skup katalizatorów

Dochodowy skup katalizatorów

Czy skup złomu może być dochodowym biznesem? Wiele osób w to wątpi, ale tak naprawdę przez ostatnie lata firmy skupujące złom bardzo się rozwinęły osiągając status potężnych przedsiębiorstw. Okazuje się jednak, że na złomie mogą także zarabiać osoby prywatne. Doskonałym pomysłem na biznes lub „dorobienie sobie” okazuje się sprzedaż katalizatorów. Dlatego chcemy nieco bliżej przyjrzeć się temu tematowi.

Zużyte części

Katalizator jest nieodzownym elementem występującym w układzie wydechowym nowoczesnych pojazdów. Jego zadaniem jest redukcja emisji substancji szkodliwych. Katalizator ma oczyszczać spaliny z tlenków węgla, tlenków azotu oraz węglowodorów. Z drugiej strony zużyty katalizator staje się dla właściciela pojazdu jedynie problemem. Wyraźnie wpływa na obniżenie mocy silnika oraz wzrost zużycia paliwa. W tej sytuacji katalizator należy wymienić na nowy. Wielu kierowców po prostu go wycina pozostawiając układ wydechowy bez katalizatora. Jak się jednak okazuje stary, zużyty katalizator może jeszcze przynieść sporo korzyści.

Cenny katalizator

Odwiedzając skup złomu można zauważyć, że oferuje on całkiem przyzwoite ceny za zużyte katalizatory. Dlaczego? Wynika to głównie z budowy omawianej części. Katalizatory zawierające platynę są „najlepiej płatne”. Za tego typu część można otrzymać nawet 1500 zł. W przypadku katalizatorów zawierających rod ceny będą zdecydowane niższe. Wahają się one w granicach 300-500 zł.

Różnice w cenach można także zauważyć w zależności od marki pojazdu. W przypadku najbardziej znanych marek rozpiętość cen może być znaczna. Ceny zużytych katalizatorów do BMW wahają się między 250 a 1250 zł. W przypadku Mercedesa widełki cenowe wynoszą 350-1400 zł. Marka Ford to przedział cenowy między 300 a 1100 zł.

Metody wyceny katalizatorów

W chwili obecnej możemy wymienić dwie metody wyceny zużytych katalizatorów. Pierwsza jest oparta na systemie Telquel. Wyznacza on zryczałtowaną cenę za sztukę lub jednostkę masy danej części. Drugi sposób wymaga nieco więcej pracy. Polega on na rozebraniu katalizatora na części pierwsze i poddaniu ekspertyzie. Badanie ma określić rzeczywistą zawartość metali w danej części.

Wiele firm skupujących złom sugeruje się także rynkowymi cenami danej części. Każdy katalizator ma swój numer seryjny, na podstawie którego możemy odnaleźć go w Internecie i zweryfikować jego cenę. Firmy skupujące złom takie jak PPHU KOSMET są w stanie zaoferować bardzo atrakcyjne ceny za zużyte katalizatory.

Tak naprawdę dobry interes można zrobić w każdym biznesie. Nie inaczej jest w przypadku skupu złomu. Sprzedaż zużytych katalizatorów może przynieść niemały dochód. Najważniejsze, aby wiedzieć jakiego typu elementów szukać.

Opracowanie:
Sławno, Chełmońskiego 30
tel. 697 167 518
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz