Materiał Partnera

Dobry sprzęt audio do domu – jak go wybrać? Kilka ważnych porad

Dobry sprzęt audio do domu – jak go wybrać? Kilka ważnych porad

Jaki sprzęt audio wybrać do domu? To zależy od naszych potrzeb i budżetu. Nie musimy wydawać dużych pieniędzy na audiofilski zestaw hi-fi, jeśli nie jesteśmy typem słuchacza wsłuchującego się w każdy pojedynczy dźwięk. Jeśli chcemy po prostu z przyjemnością słuchać ulubionych płyt, wystarczy nam tańszy, dobry jakościowo zestaw. Jak podjąć decyzję? Oto nasz poradnik na temat zakupu sprzętu audio.

Zabierz płytę do sklepu

Wydaje się to oczywiste, ale w czasach zakupów przez Internet warto jednak o tym wspomnieć. Sprzęt grający powinniśmy wybierać po prostu słuchając, jak działa. Dlatego do sklepu muzycznego najlepiej zabrać swoją ulubioną płytę – taką, którą doskonale znamy. Odtwarzając ją na sprzęcie hi-fi, którego zakup planujemy, będziemy mogli usłyszeć wszelkie niuanse i zdecydować, czy takie głośniki, wzmacniacz lub odtwarzacz będą nam odpowiadać. Jeśli nie mamy możliwości sprawdzić działania sprzętu na żywo, możemy oczywiście poczytać recenzje i porównać parametry, jednak to nigdy nie będzie to samo, co sprawdzenie go na własne uszy.

Liczy się balans

Niektórzy wciąż twierdzą, że im więcej basu – czyli niskich tonów – tym lepiej. To duży błąd. Dominacja niskich tonów może spowodować, że inne instrumenty i partie wokalne po prostu nie będą słyszalne. Muzyka zmieni się w zwykłe dudnienie. Szybko będzie nas męczyć. Dobry sprzęt utrzyma balans między różnymi tonami, dzięki czemu dźwięki będą wyraziste i słyszane przez nas tak, jak zaplanował to kompozytor. Przesada nie jest dobra w żadną stronę – dlatego, unikając za mocnego basu, nie ucieknijmy przypadkiem w dominację tonów wysokich. Według ekspertów to właśnie ich klarowność ma świadczyć o jakości sprzętu grającego. Jeśli jednak wysokie tony będą zbyt ostre, słuchanie muzyki po prostu nie będzie przyjemne.

Dobrze dopasowane

Sprzęt muzyczny zwykle jest wyrazistym elementem pomieszczenia, w którym się znajduje. Dlatego, zwłaszcza jeśli nie mamy audiofilskich zapędów, obok jakości dźwięku, jaki oferują nam dane urządzenia, warto też zwrócić uwagę na ich wygląd. Za urządzenia do odtwarzania muzyki zwykle sporo płacimy. Warto więc zadbać o to, by sprzęt nie tylko świetnie grał, ale też, żeby po prostu się nam podobał. Producenci sprzętu hi-fi coraz częściej dbają o design swoich produktów, dlatego będziemy mieli w czym wybierać. Ważne, żeby wszystko dobrze komponowało się z klimatem naszego mieszkania. Najlepiej więc wybrać się do sklepu lub odwiedzić stronę internetową Artom Bis Sp.j. Sprzęt Audio-Video, Kasy fiskalne, Klimatyzacja i dowiedzieć się, jaki sprzęt, mieszczący się w naszym budżecie, będzie najlepszy. Osoby pracujące w tym sklepie to prawdziwi pasjonaci – z łatwością podpowiedzą nam kilka rozwiązań w sam raz dla nas. Nasze zadanie to tylko wybrać spośród polecanych przez nich rozwiązań to, które najbardziej nam odpowiada.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz