Materiał Partnera

Dobrej jakości porcelana stomatologiczna - gwarancją zadowolonego klienta

Dobrej jakości porcelana stomatologiczna - gwarancją zadowolonego klienta

Porcelana jako ceramiczny materiał o szerokim zastosowaniu w technice znany jest od dziesiątków lat. Nazywano ją najszlachetniejszą i najbardziej wytworną odmianą ceramiki. Zwykle kojarzona jest z naczyniami potrzebnymi w gospodarstwie domowym lub z dekoracyjnymi bibelotami. Warto jednak pamiętać, że stylowość to nie jedyny plus tego tworzywa.


Porcelana to przede wszystkim materiał odporny na uszkodzenia. Nie są w stanie zaszkodzić jej kwasy, jest także odporna na ścieranie. Nie przepuszcza przez siebie ani cieczy, ani gazów - to właśnie dzięki tej właściwości możliwe jest napicie się popołudniowej kawy w porcelanowej filiżance.


Wadą porcelany od zawsze była kruchość, jednakże za pomocą nowoczesnych metod (w tym wzmocnień jonowych i stosowania zwiększonej zawartości glinu) w ostatnich latach znacznie poprawiono trwałość mechaniczną tego materiału.


Porcelana ma również szerokie zastosowanie w stomatologii. Firma holdental.pl wykorzystuje ją do tworzenia uzupełnień w zniszczonych zębach.

Dlaczego postawić na porcelanę?

Dobrej jakości porcelana stomatologiczna ma wiele zalet. Oprócz braku reaktywności chemicznej, trwałości i niskiemu przewodnictwu cieplnemu, jako uzupełnienie w zębach jest przede wszystkim bardzo estetyczna.


To materiał przezroczysty lub półprzezroczysty. Można go jednakże zabarwić z jednoczesną pewnością, że wybrany kolor w trakcie użytkowania będzie miał dokładnie ten sam odcień. Zęby porcelanowe są odporne na przebarwienia.

Licówki

Licówki porcelanowe mają jedną właściwość, która deklasuje inne rozwiązania – mogą wyglądać bardzo estetycznie, a jednocześnie założenie ich nie jest w żaden sposób szkodliwe dla zębów. Nie uszkadzają one tkanek twardych, dzięki czemu bezpiecznie można używać ich do uzupełnień, zmiany kształtu zębów i usunięcia trwałych przebarwień.

Korony porcelanowe

Kiedy patrzy się na czyjeś zęby w uśmiechu tak naprawdę widzi się tzw. "korony". Korona stoi na fundamentach, czyli korzeniach zębów. Próchnica jest w stanie zniszczyć każdą część zęba. Jeśli tak się stanie, ząb trzeba wyrwać i zastąpić go materiałem jak najbardziej zbliżonym do naturalnego. Stomatolodzy w takich wypadkach mogą wykorzystać korony porcelanowe. Barwi się ją w taki sposób, by kolorem nie różniła się od zębów naturalnych.To co zbliża też zęby porcelanowe do naturalnych to fakt, że mają porównywalną wytrzymałość. Nie trzeba na nie specjalnie uważać podczas spożywania posiłków.

Mosty porcelanowe

Mosty to wypełnienia, które potrafią ukryć szpary między zębami. Ma to duże znaczenie nie tylko, kiedy weźmie się pod uwagę estetykę uśmiechu, bo szpary powodują wady zgryzu.


Mosty umieszcza się na „filarach” – czyli sąsiednich zębach. Przytwierdza się do nich ząb zastępczy, nazywany „elementem mostu”. Podobnie jak w przypadku koron porcelanowych, kolor mostu porcelanowego może być dopasowany do barwy pozostałych zębów.


O zęby porcelanowe dba się dokładnie tak, jak o naturalne – można je także bez przeszkód wybielać. Przy czym trzeba wybrać porcelanę dobrej jakości, choćby holdental.pl.

Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz