Materiał Partnera

Dobre i tanie oczyszczalnie ścieków

Dobre i tanie oczyszczalnie ścieków

Planując instalację wodno-kanalizacyjną przy domu jednorodzinnym warto rozważyć budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Jest to dobra alternatywa dla bezodpływowego zbiornika na nieczystości ciekłe, czyli ścieki, znanego też pod nazwą szamba. Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie tanie w eksploatacji, wygodne, ekologiczne i przede wszystkim bezpieczne, zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska.

Jakie są zalety przydomowej oczyszczalni ścieków?

Zanim przystąpisz do wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków, warto kilka rzeczy się dowiedzieć. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na korzyści ekonomiczne, które osiągniemy w dłuższym okresie czasu. Wybudowanie szamba jest bowiem tańsze, niż zainstalowanie urządzeń do profesjonalnego oczyszczania ścieków. Dlatego dobrze najpierw zasięgnąć informacji dotyczących przydomowych oczyszczalni ścieków doradztwo w tym temacie to jedna z rzeczy, którymi zajmują się pracownicy Eko-Mon-Trans, czyli firmy zajmującej się montażem przydomowych oczyszczalni. Inwestycja powinna zwrócić się już po kilku latach, gdyż użytkowanie przydomowej oczyszczalni ścieków serwis i konserwacje kosztują znacznie mniej, niż w przypadku szamba. Jeśli mamy zainstalowaną dobrą oczyszczalnię ścieków, nie musimy się martwić o regularne wywożenie ścieków. Zanieczyszczanie, które znajdują się w ściekach poddawane są naturalnym procesom biologicznym, które rozkładają je do prostych związków mineralnych. Przy odpowiedniej eksploatacji oczyszczalni ciecz, która ją opuszcza może być odprowadzona do gruntu, rzeki bądź rowu melioracyjnego, nie stanowiąc zagrożenia dla środowiska naturalnego. 

Co jest potrzebne by wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków?

Małą oczyszczalnię do 7,5 m3/dobę można wybudować „na zgłoszenie”. Oznacza to, że roboty ziemne i przygotowanie terenu pod budowę można rozpocząć po upływie 30 dni od daty złożenia zgłoszenia o zamiarze budowy oczyszczalni. Specjalistyczne firmy zajmują się montażem dobrych oczyszczalni ekologicznych i przeprowadzają wszelkie niezbędne zmechanizowane roboty ziemno-budowlane, takie jak prace minikoparką. Prace ziemne i rozbiórkowe związane z budową oczyszczalni warto prowadzić od wiosny do jesieni, kiedy nie ma problemów z niwelacją terenu i zrobieniem wykopów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz