Materiał Partnera

Dobre auto użytkowe. Jakie powinno być?

Dobre auto użytkowe. Jakie powinno być?

Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych samochodów użytkowych, które różnią się od siebie pakownością, komfortem i specyfikacją techniczną. Zakup przeważnie uzależniony jest od ceny, jednak trzeba także uwzględnić koszty serwisowania i części zamiennych, a także ewentualne usterki, które mogą pojawiać się w wybranym modelu. Dlatego wybór powinien być dokładnie przemyślany.

 

Dopasowany do konkretnych potrzeb

Samochód użytkowy dla firmy powinien przede wszystkim opierać się na funkcjonalności i niezawodności. Pojazd musi być gotowy do różnych zadań, np. przewozu określonej ilości towarów na trasy bliższe i dalsze. W pojazdach tego typu często przewozi się różnorodne przedmioty, narzędzia, czy sprzęty dla ekip remontowych i budowlanych. Dlatego nie mogą w nim co chwilę występować różnorodne usterki. Jeśli decydujemy się na pojazd używany, jesteśmy uzależnieni od rzetelności sprzedawcy. Na rynku znajdziemy wiele ofert zarówno od prywatnych sprzedawców, jak i od firm. Wybór konkretnego modelu powinien uwzględniać potrzeby użytkownika, czyli ilość miejsc siedzących, wyposażenie kabiny oraz przeznaczenie samochodu. Auto musi być także odpowiednio pakowne.

 

Tani w użytkowaniu

Oprócz ceny samochodu niezbędne jest także uwzględnienie kosztów spalania i serwisowania. Dla wielu osób do pojazdów dostawczych najlepszy jest silnik Diesla, natomiast w przypadku jeżdżenia po mieście doskonale sprawdza się napęd benzynowy z instalacją gazową. Jednak każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników i przeciwników. Specjalista z firmy MGC Mariusz Gruchel w Łaziskach Górnych dodaje: Przed nabyciem auta wielozadaniowego najlepiej jest dokładnie rozeznać się, jak wygląda dostępność części wybranego modelu i w jakiej są one kategorii cenowej. Może bowiem okazać się, że każda awaria będzie poważną inwestycją.

 

Komfortowa przestrzeń

Pakowność samochodu powinna iść w parze z jego zwrotnością. W niektórych autach dostawczych nie odczuwa się znacząco gabarytów podczas parkowania lub wyprzedzania. Wybrane modele mają także tendencję do rdzewienia np. na progach, na co trzeba uważać. Bardzo ważne jest także zapewnienie komfortu kierowcy. Kabina powinna charakteryzować się przestrzennością i dobrą widocznością. Fotele muszą być wygodne i regulowane, by wielogodzinna trasa nie sprawiała problemu. W niektórych modelach można także regulować wysokość kierownicy. W samochodach dostawczych ważną funkcję pełnią również sposoby zabezpieczania towarów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz