Materiał Partnera

Dobra księgowa ‐ zadba o twoje finanse

Dobra księgowa ‐ zadba o twoje finanse

Wielu początkujących przedsiębiorców na starcie bierze na siebie za wiele zobowiązań, co wcale nie odbija się korzystnie na działaniu ich firmy. W końcu nie możemy wymagać od siebie, że wszystko sami zrobimy najlepiej. To sposób na szybkie wyczerpanie i kłopoty rodzinne oraz zdrowotne. Znacznie rozsądniej jest część zadań powierzyć przygotowanym do tego profesjonalistą ‐ na przykład prowadzenie księgowości warto przekazać księgowej Annie Andrych.

Księgowa z zewnątrz = wiele korzyści

Każdy przedsiębiorca musi w Polsce prowadzić księgowość. Większość małych i średnich firma działa w ramach księgowości uproszczonej. Jednak ewidencjonowanie wszystkich transakcji nawet w ramach tych uproszczonych zasad jest dość czasochłonną i wymagającą dużej uwagi czynnością. Poza tym, musimy mieć też zawsze aktualną wiedzę na temat przepisów, które niestety często się zmieniają. Dobra księgowa, taka jak Anna Andrych, doskonale zna zasady prowadzenia księgowości i zadba o to, byśmy nie wpadli w żadne kłopoty podczas kontroli skarbowej. Korzystanie z usług takiego dachowca jest też potrzebne, byśmy mogli znaleźć czas na rzeczywistą pracę dla naszej firmy. Jeśli będziemy skupieni na sprawach takich jak księgowość, to nie będziemy w stanie rozwijać biznesu. Z tego powodu niektórzy przedsiębiorcy zastanawiają się nad zatrudnieniem własnej księgowej na stałe. Jednak skorzystanie z usług zewnętrznego biura rachunkowego, takiego jak to, które prowadzi pani Andrych, to znacznie lepszy pomysł ‐ za takie usługi po prostu zapłacimy znacznie mniej niż za stworzenie stanowiska pracy dla księgowej.

Nie tylko księgowość

Warto też pamiętać, że profesjonalne biura rachunkowe oferują często znacznie więcej usług, niż tylko prowadzenie księgowości. Dodatkiem do podstawowych usług księgowych, często jest także prowadzenie spraw kadrowo‐płacowych. To bardzo wygodne rozwiązanie ‐ wtedy sami nie musimy się już przejmować wnioskami urlopowymi, tworzeniem umów o pracę, czy listy płac. Co więcej, doświadczenie pracowników biura, daje nam gwarancję, że wszystko będzie się odbywać zgodnie z prawem. Dobra księgowa, to osoba, to której powinniśmy mieć pełne zaufanie, jednak pamiętajmy, że w razie nieprzyjemnych sytuacji, działalność biura rachunkowego powinna być objęta ubezpieczeniem OC. Co więcej, w  biurze rachunkowym możemy znaleźć wiele cennych porad na temat tego, jak prowadzić swój biznes, czy załatwić różne formalności w urzędach, by nasze fundusze były bezpieczne.

Opracowanie:
Piotrków Trybunalski, Belzacka 97B
tel. 798 397 581
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz