Materiał Partnera

Do jakich wnętrz pasuje firana typu makaron?

Do jakich wnętrz pasuje firana typu makaron?

Firana typu makaron, mimo że jej nazwa brzmi zabawnie, prezentuje się efektownie i jest wspaniałą ozdobą okna. Swoją oryginalną nazwę zawdzięcza konstrukcji. Firana typu makaron złożona jest bowiem z licznych, cienkich lub grubszych pasków, które stanowią piękne dopełnienie wystroju wnętrza oraz bardzo efektownie prezentują się w oknie. Do jakich pomieszczeń firana tego typu jest wprost stworzona?

Firana typu makaron – co ciemnych i małych pomieszczeń

Ten rodzaj firany, dzięki swojej charakterystycznej budowie, ma bardzo istotną funkcję użytkową: bardzo dobrze przepuszcza światło. Ta właściwość czyni z niej idealny wybór do dość ciemnych pomieszczeń, których nie chcemy pozbawiać dopływu światła poprzez zastosowanie tradycyjnej firany. Dzięki firanie typu makaron także w słabiej oświetlonych wnętrzach nie musimy już rezygnować z efektownej ozdoby okiennej, jaką bez wątpienia stanowią firany. Firana typu makaron bardzo dobrze odnajdzie się zarówno w dużych i przestronnych pokojach, jak i w małych wnętrzach. Jej zastosowanie szczególnie poleca się jednak w tym drugim przypadku. Firana tego typu jest bowiem lekka i zwiewna, nie przytłoczy wiec małego pokoju swoją kompozycją. Ciekawy wybór tego rodzaju firan znajdziemy u dobrych producentów i dystrybutorów, jak na przykład internetowy sklep z firanami Polontex.

Dobra ochrona prywatności

Firana typu makaron, choć jest złożona z cienkich pasów tkaniny, wbrew pozorom całkiem dobrze chroni nasze mieszkanie przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów, czy przechodniów. W sprzedaży dostępnych jest bowiem wiele wzorów oraz modeli firan tego typu, spośród których możemy wybrać zarówno te słabiej, jak i lepiej maskujące tkaniny. Te pierwsze dobrze sprawdzą się do umieszczenia w oknach pomieszczeń znajdujących się na wyższych piętrach, z kolei firany gęstsze doskonale odnajdą się jako dekoracja okien położonych na parterze.

Firany typu makaron – idealny wybór do salonu

Mimo tego, że firany typu makaron nadają się do właściwie każdego rodzaju pomieszczenia, są szczególnie polecane do salonu. Posiadają bowiem bardzo atrakcyjny i oryginalny wygląd, dzięki czemu taka firana będzie wspaniałą ozdobą oraz dopełnieniem aranżacji każdego pokoju reprezentacyjnego. Firany typu makaron dobrze odnajdą się zarówno w salonach urządzonych w tradycyjnym i klasycznym stylu, jak i tych bardziej nowoczesnych. W zależności od stylu posiadanych przez nas mebli i dodatków powinniśmy wybrać taki rodzaj firan, który będzie się ładnie komponował  z pozostałymi elementami wystroju naszego salonu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz