Artykuł sponsorowany

Do jakich prac na wysokościach przydaje się podnośnik koszowy?

Do jakich prac na wysokościach przydaje się podnośnik koszowy?

Przeprowadzanie różnego rodzaju czynności na sporych wysokościach może być wykonane zarówno tzw. metodą alpinistyczną, jak i z użyciem przeznaczonych do tego maszyn lub pojazdów. Druga z możliwości jest znacznie bezpieczniejsza i wymaga mniejszego doświadczenia, choć nadal powinna być realizowana jedynie przez specjalistów. Dobrym wyborem będzie podnośnik koszowy – wykonanie jakich prac umożliwia?

Podnośnik koszowy w budownictwie

Ze względu na ograniczoną ilość przestrzeni przede wszystkim w większych miastach stosuje się budownictwo wielokondygnacyjne. Wysokie obiekty stawiane na małych działkach to możliwość uzyskania sporego metrażu bez konieczności zajmowania ogromnej powierzchni. Przy takich konstrukcjach niezbędne jest wykonanie szeregu prac wysokościowych. Do ich realizacji wykorzystuje się podnośnik koszowy, który świetnie sprawdza się chociażby przy czynnościach związanych z dekarstwem.

Możliwość bezpiecznego dostania się na wyższe kondygnacje budynku to w branży budowlanej sposób na wykończenie elewacji. Często metodę tę wykorzystuje się do montażu różnego rodzaju dodatkowych elementów na fasadzie obiektu, np. punktów oświetleniowych. Niezależnie od charakteru prac wysokościowych należy pamiętać o ich bezpiecznym przeprowadzeniu. Umożliwi to wynajem podnośnika koszowego poddawanego regularnym serwisom i konserwacjom. W jakich jeszcze branżach przydaje się taki pojazd?

Zastosowanie podnośnika koszowego w reklamie i ogrodnictwie

Oprócz budownictwa podnośniki koszowe wynajmuje się także do prac ogrodniczych. Mowa o wycince drzew i usuwaniu poszczególnych ich elementów – np. gałęzi zagrażających bezpieczeństwu osób znajdujących się w ich pobliżu. W tym wypadku dużym atutem pojazdu jest jego mobilność oraz stosunkowo niewielkie rozmiary, dzięki którym możliwe jest wjechanie nawet w miejsca o utrudnionej dostępności. Wynajem podnośników koszowych pozwala też na bezpieczne oczyszczanie dachów budynków z resztek roślin lub zalegającego śniegu.

Usługi z wykorzystaniem tzw. zwyżki realizuje firma, której właścicielem jest Paweł Szmurło. Do dyspozycji klientów jest kilka pojazdów tego typu, co ułatwia ich dopasowanie do charakteru prac. Te mogą dotyczyć również montażu reklam wielkopowierzchniowych. Popularne bilbordy to sporych rozmiarów plakaty, które co określony czas zmienia się lub konserwuje. Takie czynności bezpiecznie można przeprowadzić właśnie dzięki wszechstronnemu podnośnikowi koszowemu. Jeśli awarii uległo oświetlenie zapewniające czytelność tego typu reklam, to również z użyciem specjalistycznego pojazdu możliwe jest dostanie się na wysokość zapewniającą dostęp np. do uszkodzonego neonu.

Opracowanie:
Gdańsk, Słoneczna 31
tel. 506 141 678
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz