Materiał Partnera

Do czego właściwie służy profesjonalna zaginarka?

Do czego właściwie służy profesjonalna zaginarka?

Metal to jeden z najczęściej wybieranych surowców do wielu prac budowlanych. Niestety specjalistyczna obróbka blachy wymaga skorzystania z profesjonalnych urządzeń. Mimo iż, blacha nie jest grubym materiałem, jej obróbka to naprawdę trudne zadanie. Profesjonalna zaginarka z pewnością pomoże nam w stworzeniu idealnej konstrukcji z blachy. Dzięki niej mamy możliwość zginania materiału pod określonym kątem wzdłuż powierzchniowej linii.

Dostępne rodzaje zaginarek

Na rynku istnieje naprawdę wiele modeli zaginarek. Do najbardziej popularnych urządzeń możemy zaliczyć modele ręczne. To właśnie one wyposażone są w gazowe siłowniki, które mają za zadanie podnoszenie górnej belki i sprężyny naciągowej, pomagające podnoszenia odkładni. Ta profesjonalna zagniatarka idealnie sprawdzi się do produkcji profili z blach, taśm i kątowników. Jak tłumaczą specjaliści z firmy Mazanek Sp. z o.o. - bardziej zautomatyzowanym rodzajem zaginarki jest model hydrauliczny. Został on wyposażony w sterowanie NC, który daje użytkownikowi zaprogramowanie odpowiedniej ilości gięć przy pomocy zadanych wcześniej kątów zagięcia. Zaginarka hydrauliczna sprawdzi się przy produkcji paneli, parapetów czy też obróbek dekarskich. Modele segmentowe zostały wyposażone w trzy podzielone na segmenty belki o różnych szerokościach. Taka sytuacja daje nam możliwość gięcia trzeciego oraz czwartego boku blachy. Warto zapoznać się z techniczną specyfikacją każdego z wymienionych modeli.

Zastosowanie zaginarki do blachy

Jak już wiemy, zaginarka służy do zaginania blachy o różnej grubości. W wyniku tego procesu powstaje naprawdę wiele przydatnych konstrukcji. Profesjonalna zaginarka do blachy to obowiązkowe wyposażenie praktycznie każdej budowy. Większość specjalistów z zakresu prac budowlanych decyduje się na zakupienie tego urządzenia bądź jego wypożyczanie. Profesjonalna zaginarka do blachy z pewnością sprawdzi się do tworzenia obróbek dachowych lub parapetów. Dzięki temu urządzeniu prace z materiałem, jakim jest blacha, stają się dużo dokładniejsze oraz przede wszystkim mniej czasochłonne. Dużą zaletą zaginarki jest możliwość zakupienia wersji przenośnej, którą będziemy mogli zabrać ze sobą na teren budowy. Zakup tego urządzenia to świetna inwestycja, która z pewnością szybko się zwróci!

Opracowanie:
Dobre Miasto, Fabryczna 34
tel. 89 616 20 86
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz