Materiał Partnera

Do czego służy samochodowa mata grzewcza?

Do czego służy samochodowa mata grzewcza?

Kupno nowego samochodu w najdroższej wersji wyposażenia nie jest jedynym sposobem na uzyskanie idealnego komfortu jazdy. Starsze auta oraz nowe modele w standardowej wersji można przystosować w taki sposób, by zapewniały kierowcy oraz pasażerom optymalną wygodę. Rynek motoryzacyjny obfituje w akcesoria samochodowe, dzięki którym każdy pojazd można przystosować do swoich indywidualnych potrzeb.

Świat akcesoriów samochodowych

Jeśli kochasz swoje auto i nie zamierzasz w najbliższym czasie wymieniać go na fabrycznie nowy pojazd, zapewne interesują cię rozmaite gadżety samochodowe, które ułatwią lub uprzyjemnią czas spędzany w podróży. Pomysłów i możliwości udoskonalania samochodów jest obecnie mnóstwo – zapewnia nasz rozmówca ze sklepu motoryzacyjnego STOPOL GROUP.

Kierowcy, którzy poruszają się głównie w mieście, często decydują się na zakup kamery cofania bądź czujnika parkowania, które znacznie ułatwiają manewry w ciasnych garażach podziemnych i na zatłoczonych parkingach. Podczas dalekich podróży sprawdzi się wideorejestrator jazdy, precyzyjna nawigacja, ale także dobre radio, a dla pasażerów – odtwarzacz DVD. W sezonie zimowym przydatna okaże się także mata grzewcza.

Mata grzewcza dla zdrowia i wygody

Choć nasz klimat nazywamy umiarkowanym, dla kierowcy, który spędza w samochodzie dużo czasu, roczne wahania temperatur mogą okazać się ekstremalne. Latem, zwłaszcza w długich trasach, niezbędna jest klimatyzacja. Z kolei zimą nie sposób obyć się bez ogrzewania, które niekiedy nie jest jednak wystarczające.

Najbardziej nieprzyjemny dla kierowcy jest zwykle moment wsiadania do samochodu, który stał na parkingu przez całą noc. Powietrze w kabinie nagrzewa się dość szybko, natomiast większym problemem bywa wychłodzone siedzenie. Kontakt z zimnym fotelem jest nie tylko nieprzyjemny, ale też niezdrowy, a nawet niebezpieczny.

Przeszywające zimno od fotela nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie. Zmarznięty kierowca łatwiej irytuje się i reaguje bardziej nerwowo w trudnych sytuacjach. Nie zapominajmy także, że zmarznięte plecy to najprostsza droga do przeziębienia. Na szczęście z pomocą przychodzą maty grzewcze.

Jeśli nie jesteś szczęśliwym posiadaczem podgrzewanego siedzenia samochodowego, możesz skorzystać z maty grzewczej, czyli specjalnego pokrowca, który szybko rozgrzeje twój fotel. Wygodna mata z gąbki zintegrowana jest z okablowaniem, które zasila się przez podłączenie do gniazdka samochodowej zapalniczki.

12V gniazdo wystarczy do zasilania maty o mocy 35-45 WAT, która rozgrzewa się niemal natychmiast, zapewniając komfort termiczny kierowcy. Rozwiązanie to jest bezpieczne – przegrzewaniu się urządzenia zapobiega wbudowany termostat z bezpiecznikiem. Powierzchnia maty zawsze wykonana jest z trwałego materiału ułatwiającego czyszczenie, a niektóre modele obsługuje się za pomocą pilota.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz