Artykuł sponsorowany

Do czego służą siatki leśne?

Do czego służą siatki leśne?

Siatki leśne doskonale spełniają swoją podstawową funkcję, jaką jest ochrona terenu czy oddzielanie od siebie obszarów naturalnych. Zastosowanie znajdują przede wszystkim w leśnictwie do grodzenia upraw leśnych i rolnych, zabezpieczając w ten sposób obszar przed zwierzyną i zniszczeniami. Siatka cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na jej niską cenę oraz prostotę montażu. Idealnie sprawdza się, jako tymczasowe ogrodzenie.

Zastosowanie siatek leśnych

Siatka leśna może pełnić funkcję ogrodzenia. Sprawdza się przy grodzeniu działek budowlanych, sadów, hodowli, szkółek, stawów i innych zbiorników wodnych, na pastwiskach i wybiegach dla zwierząt. Bardzo dobrze zabezpiecza uprawy leśne oraz sadownicze.

Siatki leśne ze względu na dużą wytrzymałość mogą być stosowane przy ogrodzeniu trakcji kolejowych, autostrad i dróg szybkiego ruchu, dzięki czemu zapobiegną przed niebezpiecznym wtargnięciem zwierząt na drogę. Aby leśne siatki ogrodzeniowe dobrze spełniały swoją rolę, druty muszą być odpowiednio napiętemówi ekspert z firmy TED-MAR, której specjalnością są siatki leśne, autostradowe i ogrodzeniowe.

Ogrodzenie z siatki leśnej można wykonać za pomocą połączenia siatki i słupków stabilizujących. Możemy również połączyć ją z bramą lub furtką, aby umożliwić wejście na ogrodzony teren.

Rodzaje siatek leśnych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów siatek leśnych. Mogą różnić się od siebie wysokością, średnicą drutów i gęstością splotu, może być stała na całej powierzchni siatki jak i stopniowo zmniejszać się ku górze.  Dostępne są siatki z drutami cienkimi, ale również te z bardzo sztywnymi i wytrzymałymi. Wybór zależy głównie od potrzeb klienta. Im grubszy drut i gęstszy splot, tym więcej zapłacimy za siatkę. Jeżeli celem siatki jest ochrona przed zwierzyną, istotna jest wysokość i gęstość. Jeśli nie chcemy, aby na nasz teren wtargnęły małe zwierzęta, siatka leśna może być wówczas niska, jednak powinna cechować się gęstym splotem drutów w jej dolnej części. Jeżeli chodzi o większe zwierzęta, np. sarny, jelenie czy dziki, niezbędna jest wysoka siatka, najlepiej dwumetrowa z mniejszą gęstością ułożenia drutów. Przy dużych zwierzętach bardzo ważna jest wytrzymałość siatki, dlatego powinna mieć ona grube druty. Istotne jest również bezpieczeństwo samych zwierząt. Jeżeli zwierzę w rozpędzie zaplącze się w siatkę, ważne jest, aby mogło bardzo łatwo się z niej wydostać. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu splotów węzłowych.

Właściwości siatek leśnych

  • Prosty montaż, który można wykonać samodzielnie
  • Niska cena
  • Wysoka wytrzymałość
  • Wiele zastosowań
  • Odporność na działanie czynników atmosferycznych.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz