Materiał Partnera

Do czego przydają się smarowniczki?

Do czego przydają się smarowniczki?

Smarowniczka to urządzenie, które być może nie jest koniecznym sprzętem w gospodarstwie domowym, jednak znacząco podnosi komfort pracy, szczególnie w warsztacie czy przydomowym garażu. Jest to urządzenie, które znajdzie zastosowanie podczas konserwowania wielu różnych sprzętów, dzięki czemu możliwe jest wygodne i szybkie nasmarowanie wybranych elementów. Jakie są rodzaje smarowniczek i do czego są one przydatne?

Smarowniczki i ich rodzaje

Smarowniczka służy do smarowania wybranych elementów pod odpowiednim ciśnieniem. Na rynku obecnych jest kilka podstawowych rodzajów smarowniczek, które rozróżnić można według pewnych kryteriów. Pierwszym z nich jest rodzaj stosowanego smaru. Najczęściej jest to olej lub smar stały. Drugim kryterium jest rodzaj źródła energii, które umożliwia aplikację smaru. W tym przypadku wyróżnić można smarownice:

  • ręczne – wyposażone zostały w niewielkich rozmiarów dźwignię. Umożliwiają pracę w trudnych warunkach i miejscach;

  • elektryczne – charakteryzują się dużą, niekiedy kilkudziesięciolitrową pojemnością. Wyposażone zostały w kółka do łatwiejszego przemieszczania ich oraz przewód, który umożliwia podłączenie do źródła prądu;

  • nożne – urządzenie mobilne, które występuje w różnej pojemności, zaopatrzone jest w pedał służący do pompowania zastosowanego smaru;

  • pneumatyczne – na ich wyposażenie składają się pompy pneumatyczne do smaru, które wymagają podłączenia do kompresora.

Gdzie można zastosować smarowniczkę?

Stworzone z myślą o szerokim zastosowaniu smarowniczki służą do wygodnego smarowania wszelkich urządzeń, które posiadają system smarowania w formie kalamitek. Są to smarowniczki zapewniające przedostawanie się smaru w odpowiednie miejsce w urządzeniu. Wyposażone we właściwe końcówki umożliwiają zasilenie sprzętów w smar. Urządzenia te będą niezwykle przydatne, kiedy konieczne będzie nasmarowanie elementów takich jak przeguby, łożyska, wały, łańcuchy czy sworznie. Jak zauważa Aleksandra Pałasz-Tabaczyńska z Marketu Technicznego M-TI, smarownice sprawdzą się w serwisach maszyn czy warsztatach samochodowych, usprawniając pracę mechaników. Nie mniej znaczącą rolę mogą odgrywać w przemyśle rolniczym, szczególnie tam, gdzie smarowanie powinno być przeprowadzane z dużą częstotliwością. Do gospodarstwa domowego przydatna może się okazać jedynie smarownica ręczna, która została wyposażona w niewielki zbiornik. Dzięki temu umożliwi zasilenie w smar sprzętów znajdujących się w garażu.

Opracowanie:
Inowrocław, Stolarska 1
tel. 501 169 413
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz