Materiał Partnera

Dłonie pod szczególną opieką – kiedy pierwszy raz?

Dłonie pod szczególną opieką – kiedy pierwszy raz?

Mama każdej dorastającej dziewczynki stoi przed trudnym zadaniem nauczenia młodej kobiety właściwej pielęgnacji swojego ciała, dbania o swój wizerunek. Dzieci uczą się przez obserwację i od tego należy rozpocząć przygodę dziewczynek z salonem manicure. A pierwsza wizyta? I na nią przyjdzie czas…

Pierwsza wizyta w salonie pielęgnacji dłoni to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Warto dołożyć starań, aby ta pierwsza wizyta w salonie stylizacji paznokci, młodej dziewczynki wchodzącej w dorosłość, niosła za sobą poza przyjemnością, wyróżnieniem pewną naukę. Nim poślemy swoje dziecko na pierwszy profesjonalny manicure, sprawdźmy gabinet, czy trzyma wszelkie standardy zarówno obsługi, jak i standardy samego zabiegu. Jak przekonuje nas właścicielka Saloniku Stylizacji DEVON, nie wszędzie bywa standardem, dbanie o wykonywanie zabiegów zgodnie z procedurą zabiegu manicure.

Zabieg manicure, jak powinien wyglądać idealny zabieg manicure

Przede wszystkim na pierwszy ogień idzie stan narzędzi, każde narzędzie przyrząd powinien być wyjęty przy tobie ze sterylnego zamkniętego opakowania, ewentualnie ze sterylizatora kulkowego przeznaczonego do doraźnej sterylizacji narzędzi. Terapeutka każdy zabieg również opiłowania płytki paznokciowej powinna wykonywać w rękawiczkach. Zwrócić też trzeba uwagę na stan takich narzędzi jak: pilniczki, bloki polerskie, patyczki. Wszystko to, co ma bezpośredni kontakt z twoją skórą, powinno być jednorazowego użytku. Dodatkowo ważne jest, by pamiętać, że każda wizyta winna rozpocząć się od wywiadu kosmetycznego, ocenienia wizualnie pod lampą stanu twoich dłoni, ocenienia, co może być zrobione, a do jakich zabiegów są przeciwskazania. Nie chodzi tu tylko o zmiany grzybicze, liczą się również drobne zranienia, otarcia, które np.: wykluczają użycie kwasów do zabiegu.

Salon stylizacji piszą cię takim, jakim cię widzą

Wchodząc do salonu stylizacji dłoni, czy też gabinetu kosmetycznego, gdzie będzie przeprowadzany zabieg manicure, należy zwrócić uwagę na czystość otoczenia. Ład, porządek przyjemny zapach, czysta podłoga, jednorazowe narzędzia w zasięgu ręki terapeuty, to wszystko pozwala mieć zaufanie, że terapeuta ma we krwi używanie jednorazowych narzędzi, że przeprowadzony zabieg będzie w pełni bezpieczny dla ciebie i twojej dorastającej córki.

Zabiegi dla młodej skóry

Osiemnaste urodziny córki, to właściwy moment, by w pełni dziewczynka stała się kobietą i poczuła, że wkracza w dorosłość, również w kwestii stylizacji i pielęgnacji swoich dłoni. Im wcześniej zaczniemy dbać o nasze dłonie, tym dłużej będziemy się cieszyć ich aksamitną gładkością, blaskiem płytki paznokciowej i poczuciem piękna. Dla młodej skóry dłoni będą odpowiednie poza klasycznym zabiegiem manicure również kuracje oczyszczająco – odżywcze dla dłoni jak peelingi cukrowe, maski nawilżające czy zabieg parafinowy na dłonie.

Zatem, jeśli twoja mała dziewczynka wkrótce wkroczy w dorosłość, zróbcie sobie obie prezent, by szczególnie uczcić ten dzień i umówcie się na wizytę do salonu stylizacji dłoni, który dodatkowo zgodnie z zasadą Wellness i SPA zadba o dodatkowe atrakcje jak rytualne picie herbaty SPA, relaksacyjną muzykę i masaż, który zbawiennie wpływa na naszą psychikę i dobre samopoczucie a przeprowadzony zgodnie z procedurą SPA zabieg, krok po kroku odżywi skórę dłoni, pozostawiając je piękne, zadbane i aksamitne w dotyku.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz