Materiał Partnera

Dlaczego warto zostać podologiem

Dlaczego warto zostać podologiem

W dzisiejszych czasach dbanie o wygląd stało się powszechne. Wraz z postępem techniki podologicznej mamy naprawdę duże pole do popisu, aby zapewnić naszym stopom zdrowy i piękny wygląd, który jest marzeniem wielu kobiet.  Warto zarówno skorzystać z takich usług jak i zostać profesjonalnym podologiem, bowiem ów zawód niesie ze sobą wiele zalet. Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z ukończenia szkoły podologicznej.

Kim jest podolog

Podologia to stosunkowo nowa dziedzina z pogranicza medycyny i kosmetologii, bowiem specjalista podolog zajmuje się zarówno leczeniem chorób stóp jak i ich pielęgnacją i zabiegami upiększającymi kończyn dolnych.

Atrakcyjne wynagrodzenie

Pierwszą i bardzo istotną zaletą są wysokie zarobki. Doświadczony podolog pracujący w renomowanej firmie oraz posiadający dużą ilość klientów może liczyć na naprawdę duże zarobki, bowiem konsultacja podologiczna wynosi od 100 do 150 złotych, a koszt jednego zabiegu waha się od 80 do kilkuset złotych. Oczywiście dokładne zarobki zależą od wyżej wymienionych czynników oraz osobistego zaangażowania w pracę, a także jakości wykonywanych usług.

Praca z przyszłością

W dobie szybkiego postępu techniki powstają coraz to nowe technologie kosmetyczne. Wiąże się z tym możliwość stałego rozwoju. Jest to zawód z przyszłością, ponieważ chętnych do skorzystania z usług jest coraz więcej w związku z rosnącą popularnością różnych zabiegów podologicznych oraz rozwojem tej dziedziny.

Możliwość rozwoju

Aby zdobyć niezbędne uprawnienia przyszły podolog musi ukończyć jednoroczną Szkołę Policealną ze Specjalistycznej Edukacji Kosmetologicznej taką jak Szkoła Podologii SEK. Jednak zawód ten wymaga ciągłego samodoskonalenia w postaci kursów, zdobywania nowych certyfikatów oraz prywatnego poszerzania własnej wiedzy. Daje to możliwość ciągłego poszerzania swoich kompetencji oraz stawiania czoła nowym wyzwaniom, co czyni tę pracę jeszcze bardziej interesującą. Nierzadko praca kosmetologa wiąże się ze ścisłą współpracą z innymi sektorami takimi jak choćby dermatolog czy lekarz medycyny estetycznej mając tym samym możliwość zdobycia wiedzy z tych obszarów oraz zyskania cennych umiejętności interpersonalnych takich jak umiejętność pracy w zespole, umiejętność analitycznego myślenia czy słuchania itp.

Praca dla pasjonatów

Pasjonaci mają bardzo duże pole do popisu w zakresie nie tylko rozwoju swojej wiedzy teoretycznej, ale i praktycznych umiejętności oraz okazję do wykorzystania swoich talentów takich jak: poczucie piękna, wszechstronność, empatia czy zdolności manualne. Szczególnie osoby interesujące się jednocześnie chemią i podróżami będą miały możliwość skorzystania z atrakcyjnych kursów, które odbywają się w największych miastach w kraju.

Opracowanie:
Wrocław, Słubicka 29-33
tel. 691 521 410
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz