Materiał Partnera

Dlaczego warto zostać operatorem wózka jezdniowego?

Dlaczego warto zostać operatorem wózka jezdniowego?

Obecny rynek pracy jest bardzo dynamiczny. O ile jeszcze do niedawna liczyło się przede wszystkim gruntowne i kierunkowe wykształcenie, to dziś ważniejsze jest doświadczenie i różnorodność posiadanych kwalifikacji. Ich ciągłe podnoszenie to klucz do sukcesu i gwarancja spokojniej przyszłości. W końcu inwestycja we własny rozwój jest najbardziej opłacalna. Jednym z najczęściej wybieranych przez młodych Polaków szkoleń, jest kurs na operatora wózka jezdniowego. Dlaczego cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem?

Wózki jezdniowe, czyli co?

Mianem wózków jezdniowych określa się urządzenia, które umożliwiają przewożenie ładunków o znacznej masie, ułatwiając tym samym funkcjonowanie magazynów, hurtowni, zakładów przemysłowych i innych przedsiębiorstw. Jak informuje specjalista z Centrum Szkolenia Zawodowego „Imagine House”- wózki jezdniowe to powszechnie znane wszystkim wózki widłowe, paleciaki, widlaki, sztaplarki czy raki. Należą one do Urządzeń Transportu Bliskiego i ciężko wyobrazić sobie bez nich codzienną pracę wielu firm. Dlaczego warto zostać operatorem wózka jezdniowego?

Dodatkowe uprawnienia to dodatkowe pieniądze

Ukończenie kursu na operatora wózka jezdniowego to szansa na lepsze zarobki. Posiadając rozległe kwalifikacje, stajemy się bardziej atrakcyjni w oczach swojego pracodawcy. Możemy – w sposób bardziej efektywny- wykonywać swoją  dotychczasową pracę, a nawet poszerzyć ją o nowe obowiązki. Wiąże się to oczywiście z dodatkowym wynagrodzeniem. Zdobycie uprawnień tego rodzaju to także deska ratunku dla wielu bezrobotnych. Są one w zasadzie gwarancją otrzymania upragnionej posady. Ponadto zakończenie kursu z pozytywnie zdanym egzaminem Urzędu Dozoru Technicznego otwiera operatorom wózków jezdniowych drzwi na europejski rynek pracy. A jak wiadomo -zagraniczna pensja to dostatnie życie.

Różnorodność miejsc pracy

Na operatorów wózków jezdniowych czeka wiele miejsc pracy w różnych branżach. Posiadanie uprawnień na wózki jezdniowe 1 WJO lub wózki 2 WJO oznacza, że nawet w kraju mamy wiele możliwości wyboru konkretnego pracodawcy. Pracownicy z takimi kwalifikacjami potrzebni są od zaraz, począwszy od dużych hal produkcyjnych i magazynów, na niewielkich dyskontach spożywczych kończąc.

Niewielkie wymagania

Aby móc przystąpić do szkolenia na wózki jezdniowe, nie potrzeba wiele. Kandydat na operatora urządzeń tego typu musi mieć skończone 18 lat, posiadać przynajmniej podstawowe wykształcenie i komplet badań lekarskich. Konieczne jest również uzyskanie zezwolenia od lekarza medycyny pracy, który musi stwierdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do pracy w zawodzie.

Stosunkowo tani kurs

Kurs na operatora wózków jezdniowych nie wiąże się z wydatkiem, który bardzo mocno obciąży domowy budżet. Jest to koszt około 700 złotych. To naprawdę niedużo za uzyskanie bezterminowych uprawnień, które pomogą w znalezieniu lepiej płatnej oferty pracy. Wiele firm oferuje również możliwość płatności w ratach, co jest dużym udogodnieniem dla uboższych osób.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz