Materiał Partnera

Dlaczego warto zlecić kadry i płace zewnętrznej firmie?

Dlaczego warto zlecić kadry i płace zewnętrznej firmie?

Od sprawnego funkcjonowania każdego działu zależy efektywność pracy całej firmy. Jeśli firma nie dysponuje wystarczającymi zasobami lub chce poczynić oszczędności, warto zlecić projekty, zadania a nawet pracę całego działu zewnęrznym podmiotom. Nazywa się to outsourcingiem. Firmy coraz częściej i chętniej korzystają z takiego rozwiązania. W Polsce najczęściej ta strategia dotyczy IT, logistyki, księgowości, kadr i płac.

Outsourcing kadr i płac - korzyści

Zlecenie obsługi kadrowo-płacowej na zewnątrz niesie ze sobą wiele zalet, choć wiele zależy od wielkości firmy i efektywności pracy obecnych pracowników. Na outsourcingu najbardziej mogą skorzystać małe i średnie firmy oraz takie, w których jest duża rotacja pracowników w dziale kadr i płac. Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści z takiego rozwiązania.

Przede wszystkim firma może liczyć na oszczędności. Własny dział kadr i płac pociąga za sobą konieczność przygotowania biura, sprzętu, wyposażenia, systemu i narzędzi. Do tego należy dodać oczywiście wynagrodzenia pracowników. Te koszty są różne, w zależności od wielkości firmy, jednak są zwkle dużo wyższe niż zlecenie obsługi kadr i płac zewnętrznemu podmiotowi.

Kolejna zaleta, obok której trudno przejść obojętnie, to odpowiedzialność za błędy. W przypadku korzystania z usług zewnętrznej firmy, możemy liczyć na to, że weźmie ona odpowiedzialność (również finansową) przed instytucjami publiczno-prawnymi (ZUS, Urząd Skarbowy). Na wewnętrznych pracownikach nie ciąży taka odpowiedzialność.

Biuro rachunkowe, które prowadzi nam kadry i płace, zapewnia nam również profesjonalne doradztwo. Pracownicy biur rachunkowych lub biur księgowych, muszą być na bieżąco z przepisami, a one mają to do siebie, że potrafią się szybko zmieniać. Firmy outsourcingowe współpracują z firmami z różnych branż, co z kolei przekłada się na wiedzę i doświadczenie, które mogą przydać się w twojej firmie.

Warto również podkreślić, że biura rachunkowe na każdym etapie dbają o bezpieczeństwo powierzonych danych.

Profesjonalna obsługa kadrowo-płacowa

Poszukujesz firmy, która zajmie się obsługą kadrową płacową? Wybierz profesjonalne i rzetelne biuro księgowe, takie jak EG Biuro Rachunkowe Elżbieta Gromala. Firma posiada swoją siedzibę w Gorzowie Wielkopolskim, działa od 2002 roku. Długa obecność na rynku pozwoliła zdobyć duże doświadczenie i szerokie grono zadowolonych klientów. Biuro rachunkowe obsługuje osoby fizyczne, a także małe i średnie firmy. Zapewnia nie tylko obsługę księgową, kadrową i płacową, ale także zapewnia profesjonalne doradztwo w tych obszarach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz