Materiał Partnera

Dlaczego warto zdecydować się na zakup szklanej kabiny prysznicowej na wymiar?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup szklanej kabiny prysznicowej na wymiar?

Na montaż prysznica w łazience decyduje się coraz więcej osób zwłaszcza, jeśli pomieszczenie nie należy do największych. Wielu użytkowników natrysku uważa też, że jest to bardziej higieniczna forma kąpieli ze względu na to, że brudna woda na bieżąco spływa do odpływu i nieczystości nie osadzają się z powrotem na ciele, jak ma to miejsce w przypadku wanny. W prysznicach powszechnie montuje się kabiny szklane, które zapewniają całości elegancki wygląd. Dlaczego warto zdecydować się na zamówienie kabiny u szklarza?

Bezpieczeństwo

Do produkcji szklanych kabin prysznicowych używa się specjalnej odmiany szkła – hartowanego, które wyróżnia się innymi właściwościami fizycznymi niż szkło klasyczne, zapewniając domownikom większe bezpieczeństwo. Szkło hartowane jest odporne na działanie wysokich temperatur i uszkodzenia mechaniczne. Jeśli jednak jakimś cudem uda nam się je rozbić, siatka spękania ukształtuje się tak, by stanowić jak najmniejsze zagrożenie dla osób trzecich.

Decydując się na zamówienie kabiny u szklarza, zyskujemy gwarancję użycia tworzywa najwyższej jakości i o odpowiedniej grubości, które cechuje się większą wytrzymałością niż materiał, który używany jest do masowej produkcji kabin natryskowych, dostępnych w marketach budowlanych. Choć modele ze sklepów wyróżniają się często niższą ceną niż kabina wykonana przez fachowca, niejednokrotnie sprawiają także więcej problemów przy montażu. Szybciej tracą również swój atrakcyjny wygląd, przez co po kilku latach trzeba je wymienić na nowe.

Funkcjonalność

Jak informuje specjalista z zakładu szklarskiego Kub Ty Szkło – korzystając z usług fachowca mamy też pewność, że kabina będzie w pełni dostosowana do wymiarów i specyfiki naszej łazienki. Szklarz doradzi nam, czy lepiej postawić na kabinę półokrągłą, kwadratową czy też prostokątną. Zaproponuje również najlepszy sposób jej otwierania. Fachowiec dostosuje kabinę do typu natrysku w naszej łazience. Inne rozwiązanie potrzebne będzie do prysznica z brodzikiem, a inne do natrysku typu walk in. Ponadto szklarz zoptymalizuje kabinę pod kątem osób niepełnosprawnych, starszych czy dzieci, czyniąc ją w pełni dostosowaną do potrzeb mieszkańców. Ciężko wymagać spełnienia wszystkich tych warunków od gotowej, szklanej kabiny z marketu.

Piękne wykonanie

Kabiny natryskowe tworzone przez fachowców na zamówienie dodadzą uroku każdej łazience. Sposób wykończenia kabiny może nawiązywać do stylu, w jakim zostało zaaranżowane pomieszczenie. To najlepszy sposób, by całość zyskała spójny wygląd. Decydując się na zakup gotowej kabiny często musimy iść na pewne kompromisy i ustępstwa, na co raczej nie mamy ochoty. Podejmując współpracę z dobrym zakładem szklarskim, nie ma konieczności rezygnacji z żadnego pomysłu, dotyczącego aranżacji łazienki.  

Opracowanie:
Pabianice, Partyzancka 94 lok. 106
tel. 694 247 610
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz