Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zdecydować się na zakup mieszkania z rynku wtórnego?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup mieszkania z rynku wtórnego?

Wielu z nas marzy o posiadaniu własnego mieszkania, jednak ceny nieruchomości z rynku pierwotnego niejednokrotnie wprawiają w osłupienie. Nowe mieszkania z roku na rok są coraz droższe, a żeby zaciągnąć wysoki kredyt hipoteczny, należy wykazać się określonymi dochodami. Osoby, którym nie zależy na nabyciu nieruchomości wprost od dewelopera, mogą zdecydować się na zakup lokalu z rynku wtórnego. Dlaczego warto to rozważyć?

Mieszkanie w dobrej cenie

Mieszkania z rynku wtórnego są tańsze od lokali deweloperskich. Dysponując określonym budżetem jesteśmy w stanie wybrać nieruchomość, która odpowiada nam zarówno z wyglądu, jak i pod względem kosztów zakupu i utrzymania. Bardzo często cenę mieszkania można negocjować z jego aktualnym właścicielem, co pozwala na dodatkowe oszczędności. W negocjacjach może pomóc nam agent nieruchomości, który doskonale orientuje się w specyfice swojej branży.

Kolejną zaletą jest szybkość realizacji transakcji. Na mieszkanie od dewelopera trzeba czekać długimi miesiącami, a nawet latami, jeśli umowa podpisywana jest jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Lokale z rynku wtórnego dostępne są zaś od ręki. Zdarzają się co prawda przypadki, że sprzedający zajmuje mieszkanie do z góry określonego czasu, lecz należą one do rzadkości. Zazwyczaj nieruchomością możemy swobodnie dysponować już finalizacji transakcji.

Brak konieczności wykończenia i wyposażenia mieszkania

Jeśli poprzedni właściciel pozostawił mieszkanie w zadowalającym stanie, kupujący nie muszą ponosić żadnych kosztów związanych z remontem nieruchomości. Często bywa też tak, że w cenie mieszkania lub za niewielką opłatą, nowi właściciele zyskują również część wyposażenia lokalu. Zazwyczaj chodzi tu o nowoczesną zabudowę kuchenną, artykuły higieniczno-sanitarne, dużą szafę wnękową czy garderobę.

Zakup mieszkania z rynku wtórnego to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą remontować lokal małymi krokami, bez konieczności zadłużania się. Kupujący mają wówczas pod ręką wszystkie niezbędne do codziennego funkcjonowania przedmioty, a wygląd mieszkania powoli dostosowywany jest do ich indywidualnych preferencji. Wprowadzenie się do lokalu w stanie deweloperskim oznacza konieczność jego całościowego wykończenia i wyposażenia, co często finansowane jest przy pomocy kredytu.

Znana i niezmienna okolica budynku

Jak informuje specjalista z firmy Biuro Nieruchomości MY HOME – kupujący mieszkania z rynku wtórnego bardzo cenią sobie możliwość sprawdzenia najbliższego sąsiedztwa oraz niezmienność okolicy, w której znajduje się budynek mieszkalny. Jest ona zazwyczaj w pełni zagospodarowana, więc nie musimy obawiać się, że w pobliżu naszego mieszkania powstanie nagle wielkopowierzchniowy sklep czy droga szybkiego ruchu. Deweloperzy budują swoje obiekty na przedmieściach, gdzie w najbliższym czasie powstaną też inne inwestycje, których sąsiedztwo może w przyszłości zakłócać spokój mieszkańców danej okolicy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz