Materiał Partnera

Dlaczego warto zdecydować się na zakup balkoniku rehabilitacyjnego oferowanego przez firmę Medic Chojnowscy?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup balkoniku rehabilitacyjnego oferowanego przez firmę Medic Chojnowscy?

Balkonik rehabilitacyjny może przydać się w bardzo wielu nieprzewidzianych życiowych sytuacjach, np. w okresie powrotu do zdrowia po wypadku, urazie lub operacji ortopedycznej. Świetnie sprawdza się także w przypadku osób w podeszłym wieku, które mają mniej siły, ale nadal są sprawne, chcąc zabezpieczyć się przed upadkiem. Dowiedź się, jakie rodzaje balkoników się wyróżnia i jaką ofertę sprzętu medycznego posiada firma Medic Chojnowscy.

Przydatny sprzęt na rekonwalescencję – balkonik

Życie człowieka jest bardzo kruche i w każdej chwili może wydarzyć się wypadek, czasem wystarczy jedynie chwila nieuwagi. Jeżeli zdarzy się, że musimy przejść poważną operację, to powrót do zdrowia może okazać się długi i konieczna jest rekonwalescencja. W szybkim odzyskaniu formy pomóc może balkonik rehabilitacyjny, który ma lekką konstrukcje i pozwala użytkownikowi wesprzeć się na niej. Ułatwia on w dużej mierze przemieszczanie się i można nim dotrzeć niemal w każde miejsce, nawet tam, gdzie wózek inwalidzki nie zmieściłby się. Wśród sprzętów rehabilitacyjno-medycznych wyróżnia się balkonik sztywny, kroczący i na kółkach. Balkoniki sztywne (inaczej statyczne) poleca się osobom mającym problemy z utrzymaniem równowagi, a także osobom pracującym nad wzmocnieniem siły mięśni całego ciała, najczęściej po urazach lub operacjach ortopedycznych kończyn dolnych lub miednicy. Balkonik kroczący jest dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, które boją się upadku, ale nada zostają sprawne.

Na jaki balkonik najlepiej się zdecydować?

Balkonik na kółkach pozwala w prosty sposób oprzeć się i przenieść ciężar dolnej części ciała na ręce i tułów. Dwie z czterech nóżek zaopatrzone są w kółka, co powala na poruszanie się nawet na trudniej nawierzchni i daje możliwość pokonywania niewielkich krawężników i różnych uskoków. Dzięki wykonaniu z lekkiego aluminium oraz możliwości składania jest bardzo funkcjonalny i łatwy w transporcie. Antypoślizgowe rączki i możliwość wyboru modelu z malutkim stoliczkiem do przewożenia najpotrzebniejszych rzeczy jest bardzo ergonomicznym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Wybór balkonika powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami oraz rodzajem schorzenia oraz tym, jak długo będzie ten sprzęt używany. Balkonik pozwala jak najdłużej otrzymać sprawność fizyczną, co jest niezwykle ważne w podeszłym wieku.

Rodzaj balkonika trzeba wybrać indywidualnie, ale należy pamiętać, że inne sprawdzą się w przypadku osób starszych, a inne dla pacjentów po przebytych operacjach, którzy niemal od nowa uczą się chodzić. Balkonik z czterema lub dwoma kółkami umożliwi płynne poruszanie się, zaś statyczny, po woli, pojedynczymi krokami pomoże pokonać niewielkie dystanse. Podczas wyboru tego sprzętu medycznego, dobrym rozwiązaniem może okazać się poproszenie o pomoc doświadczonych pracowników firmy Medic Sprzedaż i Serwis Sprzętu Medycznego Chojnowscy z Łomży w województwie podlaskim, którzy posiadają szeroką wiedzę i podpowiedzą, na jakie modele warto się zdecydować. Firma Medic posiada szeroki asortyment różnorodnych sprzętów oraz akcesoriów medycznych i rehabilitacyjnych. W ofercie znajdują się m.in.: sprzęt stomijny, protezy piersi, poduszki ortopedyczne, stabilizatory, cewniki, wkładki urologiczne, koncentratory tlenu, inhalatory, gorsety ortopedyczne, glukometry, ciśnieniomierze oraz wiele innych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz