Materiał Partnera

Dlaczego warto zdecydować się na wycieraczki metalowe?

Dlaczego warto zdecydować się na wycieraczki metalowe?

Wycieraczki metalowe to doskonałe rozwiązanie do zastosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Charakteryzuje je duża funkcjonalność i wytrzymałość, oczywiście pod warunkiem, że są wysokiej jakości. Kiedy potrzebujemy wycieraczek do klatek schodowych, korytarzy, tarasów, czy przed wejściami do firm, sklepów, galerii handlowych i budynków użyteczności publicznej, warto wybrać właśnie wycieraczki metalowe, które są zabezpieczone przed korozją. Dlaczego warto wybrać właśnie wycieraczki metalowe?

Czym są wycieraczki metalowe?

Do wykonania wysokiej jakości wycieraczek bardzo często wykorzystuje się kraty pomostowe. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie dobrze w miejscach, z których korzysta każdego dnia bardzo wiele osób – czyli w miejscach, które są narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Wycieraczki wykonane z krat pomostowych charakteryzuje wytrzymałość, trwałość, a dodatkowo możliwość prostego i szybkiego utrzymania ich w czystości. Wycieraczki metalowe mogą być wykonane z krat pomostowych prasowanych lub zgrzewanych, podobnie jak stopnie schodów. Są wyposażone w obramowania, które ułatwiają montaż.

Rodzaje wycieraczek metalowych

Wycieraczki dostępne na rynku występują w profilowanej obudowie lub skrzyni z tworzywa – mówi nam przedstawiciel handlowy wrocławskiej firmy „Kasprzak-Olma”, która zajmuje się produkcją lekkich konstrukcji stalowych o szerokim zastosowani – wszystko zależy od indywidualnego zamówienia klienta. Dostępne są wycieraczki metalowe o standardowych wymiarach, ale mogą być też zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z naszymi oczekiwaniami, tak by doskonale sprawdzały się w poszczególnych miejscach.

Konserwacja wycieraczek metalowych

Wycieraczki metalowe wykonane z krat pomostowych mogą na bardzo długi czas zachować swój estetyczny wygląd i nie stracić właściwości użytkowych, pod warunkiem, że będą odpowiednio konserwowane. Czyszczenie ich nie jest skomplikowane i nie wymaga używania żadnych niestandardowych środków chemicznych, detergentów. Wycieraczki metalowe czyścimy podobnie jak schody metalowe. Od czasu do czasu warto więc poddać metalowe wycieraczki piaskowaniu. Piaskowanie polega na czyszczeniu metalowej powierzchni przy pomocy sprężonego powietrza albo cieczy, do której dodawany jest specjalny materiał ścierny. Efekty tego zabiegu są podobne do efektów szlifowania. Do standardowego, regularnego czyszczenia, warto używać myjek ciśnieniowych. Na koniec warto dodać, że do mycia krat pomostowych swobodnie możemy używać standardowych płynów czyszczących, nawet takich, których na co dzień używamy w naszych domach. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz