Materiał Partnera

Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym?

Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym?

Białe zęby to marzenie wielu z nas i tak jak makijaż, zadbane paznokcie czy modna fryzura zapewniają nam atrakcyjny wygląd, a co za tym idzie, dobre samopoczucie. Jednak istnieje wiele czynników, jak choćby zażywanie niektórych leków, przebyte choroby zębów czy picie kawy, które powodują przebarwienia szkliwa. Warto wtedy zwrócić się po pomoc do specjalisty stomatologa.

Przyczyny przebarwień

Istnieje kilka naturalnych odcieni zębów. Dwa najpopularniejsze to ,,lekko żółtawy’’ oraz tzn. ,,niebieskawy’’. Niestety, większość z nas posiada ten pierwszy typ. Z definicji nie jest to czysta biel, a gdy dodamy do tego picie kawy czy herbaty, zażywanie leków typu tetracykliny, spożywanie pokarmów zawierających barwniki i inne substancje przebarwiające szkliwo, choroby trzustki, zaburzenia hormonalne, zmiany chorobowe zębów, tytoń, starzenie się czy choroby krwi, to efekt przebarwionych zębów mamy jak w banku. Jest jednak dobra wiadomość. Dobry stomatolog z firmy Łuczak Jolanta, Stanisław. Lek. Stomatolog, przywróci czystą biel Twoim zębom.

Dlaczego lepiej wybielać zęby w gabinecie?

Wybielanie zębów samodzielnie środkami dostępnymi w drogeriach jest teoretycznie możliwe, jednak ich skuteczność zależy od tego, czy uprzednio poddaliśmy się specjalistycznemu zabiegowi oczyszczania zębów w gabinecie stomatologicznym. Tak czy owak, nie unikniemy wizyty u profesjonalisty, jeśli chcemy osiągnąć zamierzony efekt. Druga kwestia tyczy się stopnia wybielenia. Środki drogeryjne wybielają zęby tylko w niewielkim stopniu. Jeśli więc borykamy się z większymi przebarwieniami, to sposób na tzn. ,,własną rękę’’ okaże się zawodny.

Zalety wybielania zębów u stomatologa

Zabieg wybielania zębów wykonywany przez stomatologa to nie tylko większa skuteczność. Wiąże się to także z szybszym przebiegiem owego zabiegu oraz większą długotrwałością efektu, który jest szybko i wyraźnie widoczny oraz z większym bezpieczeństwem, bowiem ryzyko uszkodzenia dziąseł jest znacznie mniejsze w tym przypadku. Lekarz przebada stan przebarwienia i użyje profesjonalnych środków i przed samym wybielaniem dokładnie oczyści płytkę nazębną, a później będzie powtarzał zabieg, aż do osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu. Po zabiegu należy utrzymywać specjalną tzn. białą dietę. Stomatolog pomoże ją ustalić i poinstruuje pacjenta co do jej przebiegu. Doradzi również, jaką techniką najlepiej będzie wykonać wybielanie, ponieważ w przypadku dużej nadwrażliwości zębów zalecane jest wykonanie zabiegu domowego z wykorzystaniem indywidualnie dopasowanych foliowych nakładek na zęby, do których pacjent dostaje środek wybielający do samodzielnej aplikacji na 30 minut do 2 godzin dziennie przez 2 do 4 tygodni.

Opracowanie:
Ożarów Mazowiecki, Spacerowa 17
tel. 22 722 11 60
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz