Materiał Partnera

Dlaczego warto zdecydować się na rekolekcje w ośrodku?

Dlaczego warto zdecydować się na rekolekcje w ośrodku?

Rekolekcje to szczególny czas dla każdego chrześcijanina. Mimo, że najbardziej popularne są rekolekcje wielkopostne, na ich indywidualne przeżywanie można zdecydować się w ciągu całego roku. Świetną okazją jest do tego także urlop. Istnieją ośrodki rekolekcyjno-wczasowe, które zapewniają swoim gościom strawę dla ducha i ciała. Jednym z nich jest Dom Zakonny Zgromadzenia Zmartwychwstańców. Dlaczego warto zdecydować się na taką formę rekolekcji?

Chwila oddechu w ciągu roku

Szybkie tempo życia nie sprzyja spotkaniom z Bogiem. Każdego dnia musimy stawić czoła licznym obowiązkom w pracy i w domu. Coniedzielne spotkanie w kościele, często również traktujemy jako obowiązek, który jako chrześcijanie powinniśmy wypełnić. Nie do końca potrafimy skupić się na liturgii, ponieważ naszą głowę stale zaprzątają nierozwiązane problemy, zobowiązania i inne sprawy. Ciężko się od nich uwolnić i skupić na własnych potrzebach duchowych, gdy wiecznie czujemy się w niedoczasie. W codziennym życiu często brakuje nam czasu dla siebie, dla rodziny, a na wiarę nie mamy go w ogóle. Rozwiązaniem są właśnie rekolekcje, które ten czas nam dają. Wybierając się do ośrodka ograniczamy dostęp rozpraszających nas bodźców i możemy w pełni skupić się na przeżyciach natury duchowej. Do wspólnych rozważań możemy zaprosić najbliższych i w ten sposób jeszcze bardziej wzmocnić łączące nas więzi.  Taka chwila oddechu w ciągu roku znaczy wiele. Pozwala odzyskać wewnętrzny spokój, spojrzeć na swoje życie z dystansu i dokonać w nim potrzebnych zmian.

Rekolekcje na łonie natury

Wybetonowane miasta, w których żyjemy, mimo że są wygodne, skutecznie i powoli odcinają nas od naturalnego piękna otaczającego świata. Wybierając się na rekolekcje do ośrodka, warto wybrać ofertę, która umożliwi nam bliski kontakt z naturą. Dom Zakonny Zgromadzenia Zmartwychwstańców położony jest w Dębkach nad Morzem Bałtyckim. Bliskie sąsiedztwo lasów i akwenu stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek i modlitwę. Ośrodek ten może pochwalić się także bardzo bogatą ofertą dostosowaną do potrzeb swoich gości. Mamy możliwość  wzięcia udziału w bogatej liturgii słowa, dniach czuwania oraz ciekawych rozmowach na tematy życiowo-religijne. Urlop w ośrodku rekolekcyjno- wczasowym to  szansa na odnalezienie właściwej drogi pośród wielu ślepych uliczek. Do dyspozycji gości są wygodne pokoje wraz z łazienkami. Podczas całego pobytu, mamy gwarancję, że nikt nieproszony nie będzie zakłócał naszego spokoju, a rekolekcje upłyną nam owocnie i przyjaznej atmosferze.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz