Materiał Partnera

Dlaczego warto zdecydować się na radiofrekwencję mikroigłową?

Dlaczego warto zdecydować się na radiofrekwencję mikroigłową?
Wraz z biegiem czasu skóra starzeje się – traci swoją elastyczność, pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki, staje się szara i pozbawiona jędrności. Domowe sposoby pielęgnacyjne nie przynoszą już spodziewanych rezultatów. Aby przywrócić skórze młodszy wygląd, warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które odznaczają się dużą skutecznością. Jednym z nich jest radiofrekwencja mikroigłowa. Na czym polega zabieg?

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to jedna z najnowocześniejszych metod, która stosowana jest obecnie w najlepszych klinikach medycyny estetycznej. Zabieg ten możemy spotkać również pod nazwą Ensemble. Polega on na nakłuwaniu o podgrzewaniu tkanek skórny na dokładnie określonej głębokości, przy użyciu fal radiowych, które emitowane są przez prąd o wysokiej częstotliwości.

W kosmetologii wykorzystuje się wiele technik pielęgnacyjnych polegających na nakłuwaniu skóry oraz jej ogrzewaniu, jednak dopiero kilka lat temu zadecydowano o tym, by połączyć te dwie metody. By móc z niej korzystać opracowano urządzenie, które umożliwia dotarcie do głębokości skóry, która wynosi nawet 3,5 mm. Pozwala to na osiągnięcie zdumiewających efektów terapii.

Na czym polega zabieg Ensemble?

Jak już wspomniano – zabieg Ensemble polega na nakłuwaniu skóry i podgrzewaniu jej przy pomocy fal radiowych. Głowica urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej wyposażone jest w igły, które podgrzewają się do 45-60 stopni Celsjusza. W momencie przykładania głowicy do twarzy, igły wbijają się w skórę na ustaloną przez specjalistę głębokość. Następnie w głąb tkanek wysyłany jest impuls elektromagnetyczny, który powoduje ich podgrzanie. Igły rozmieszczone są na głowicy w sposób równomierny, co minimalizuje ryzyko przegrzania skóry.

Według zapewnień doświadczonych specjalistów z Gdańskiej Kliniki Urody - radiofrekwencja mikroigłowa pozwala na wywołanie miejscowej termolizy. Zjawisko to wymusza produkcję kolagenu w skórze, co skutkuje wzmożoną regeneracją tkanek. Zabieg Ensemble można z powodzeniem stosować na twarz, jak i inne partie ciała.

Zalety radiofrekwencji mikroigłowej

Przeprowadzenie zabiegu Ensemble niesie za sobą wiele korzyści. Decydują się na niego panie, które zauważyły u siebie oznaki starzenia się skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa pomocna jest również w likwidacji rozstępów po ciąży oraz ciężkich do usunięcia blizn. Pacjenci klinik urody mogą liczyć na takie efekty jak:

  • redukcja porów skórnych,
  • lifting twarzy, szyi i innych partii ciała,
  • poprawa napięcia skóry,
  • ujędrnienie tkanek,
  • zmniejszenie zasinień pod oczami i obrzęków na twarzy,
  • poprawa kolorytu cery,
  • młodszy wygląd.

Istnieją też przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu Ensemble. Należy do nich ciąża i okres karmienia piersią, wszczepiony rozrusznik serca lub posiadanie implantów metalowych w miejscu zabiegowym. Z usługi nie mogą skorzystać też pacjenci, którzy są w trakcie leczenia onkologicznego.

Opracowanie:
Gdańsk, Stara Stocznia 2/2
tel. 519 779 858
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz