Materiał Partnera

Dlaczego warto zdecydować się na pompę cyrkulacyjną?

Dlaczego warto zdecydować się na pompę cyrkulacyjną?

Jeśli zainstalujesz pompę cyrkulacyjną, będziesz miał gorącą wodę natychmiast po każdym odkręceniu kranu. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie utrzymuje gorącą wodę w systemie wodociągowym. Ciepła woda jest zawsze dostępna. Jeżeli nie masz jej w domu, jeśli odkręcisz kurek z ciepłą wodą, będziesz musiał trochę poczekać. Najpierw będzie leciał zimny strumień, a dopiero później ciepły.

Za co odpowiedzialna jest pompa cyrkulacyjna?

Bez pompy cyrkulacyjnej, gdy zakręcisz kran, gorąca woda pozostaje w rurach, a następnie się ochładza. Po ponownym otwarciu baterii zimna woda będzie popchnięta przez system hydrauliczny. Dopiero później zacznie lecieć ciepła woda z podgrzewacza.

Hydrotechnik Dariusz Bąkowski wskazuje, że pompa cyrkulacyjna rozwiązuje ten problem. Woda obecna w cyrkulacji ciągle jest podgrzewana. Oczywiście musisz się liczyć z wyższym zużyciem energii. Jednak, dzięki takiemu urządzeniu zawsze możesz się cieszyć ciepłą wodą.

Popularne pompy cyrkulacyjne instalowane w domach

Wiele pomp cyrkulacyjnych jest wykonanych z brązu. Wtedy są bardziej odporne na korozję. Utleniona woda pitna przepływa przez rury, które mogą powodować rdzę w niektórych metalach. Istnieją różne rodzaje pomp. Starsze modele są instalowane pod zlewami. Aby je uruchomić, trzeba włączyć przycisk. Podstawowym problemem jest to, że musisz długo czekać na ciepłą wodę. Ponadto starsze urządzenia zużywają znaczną ilość energii elektrycznej.  Problematyczna może być również instalacja. Montaż pompy pod zlewem nie jest prosty.

W ofercie dostępne są również pompy, które można zainstalować w pobliżu podgrzewacza wody. Wtedy woda jest przesyłana przez pompę do podgrzewacza, gdy temperatura spada do pewnego poziomu na zaworze aktywacyjnym. Takie urządzenie jest dość drogie w utrzymaniu, ponieważ gorąca woda jest pompowana nawet wtedy, gdy z niej nie korzystasz.

Prawdopodobnie najlepsze modele to takie, które mają zamontowany zegar. Możesz zaprogramować pompę, aby włączała się i wyłączała w określonych odstępach czasu. Zużywa minimalną ilość energii i eliminuje lub ogranicza marnotrawstwo wody.

Instalacja

 Nowoczesne modele są kompaktowe i łatwe w instalacji. Można je łatwo wbudować w standardowe systemy hydrauliczne. Są łatwo dostępne i można je kupić w wielu sklepach ze sprzętem hydraulicznym. Nie są tanie, ale w dalszej perspektywie są opłacalne. Możesz dużo zaoszczędzić na rachunkach za wodę. Jeśli zdecydowałeś się na takie rozwiązanie, skorzystaj z usług profesjonalnego hydraulika. Wtedy zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów.
Opracowanie:
Giebło, Częstochowska 30
tel. 513 203 632
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz