Materiał Partnera

Dlaczego warto zapisać się do szkoły tańca

Dlaczego warto zapisać się do szkoły tańca

Taniec to nie tylko dobra zabawa. Jeśli podejdziemy do niego profesjonalnie, może przynieść nam o wiele więcej! Przedstawiamy powody, dla których zdecydowanie warto rozważyć zapisanie się do szkoły tańca.

Filozofia tańca

Ludzie tańczą od zarania dziejów. Już w starożytności sam Platon stwierdził, że taniec to połączenie muzyki, rytmu, ruchu, ale też intelektu i emocji – te dwie ostatnie cechy służą poznaniu tańca, podczas gdy pozostałe mają za zadanie wyrażenie emocji i osobowości tańczącego. Twierdzenie to do dziś jest aktualne i przez wielu tancerzy podawane jest jako wytłumaczenie ich miłości do tej sztuki.

Przy pomocy tańca można opowiadać całe historie, tylko i wyłącznie przy pomocy ruchu. Ponadto, pomaga on w budowaniu więzi społecznych, ponieważ najlepiej tańczy nam się z innymi.

Taniec przynosi też pewne korzyści dla ludzkiego intelektu. Ci, którzy osiągają poziom mistrzowski muszą do perfekcji opanować liczne sekwencje taneczne zarówno w ruchu, jak i na poziomie samego wyobrażania sobie danego kroku i sposobu jego wykonywania.

Korzyści z lekcji tańca

-Liczne programy rozrywkowe emitowane w telewizji od wielu lat w znacznym stopniu wpłynęły na wzrost popularności zajęć tanecznych. Ten „efekt uboczny” przyniósł Polakom dużo dobrego. Na lekcje tańca zapisują się wszyscy, niezależnie od wieku i płci, co jest świetne, ponieważ taniec ma same zalety – przekonuje nasz rozmówca reprezentujący szkołę tańca APT w Lublinie.

Wśród korzyści płynących z lekcji tańca należy wymienić:

  • Poprawę kondycji fizycznej – taniec to nie tylko zabawa, ale i wysiłek fizyczny. Regularne, częste treningi pozwolą wam zrzucić zbędne kilogramy, a także poprawić kondycję, wzmocnić mięśnie i wpłynąć na poprawę postawy.
  • Zawieranie nowych znajomości – kursy tańca prowadzone są w grupach, a atmosfera na zajęciach jest zwykle luźna i przyjazna. Wszystko to sprawia, że uczestnikom łatwiej się otworzyć, a tym samym zapoznać z innymi osobami uczęszczającymi na lekcje. Z tego powodu warto zapisać się na kurs nawet samemu.
  • Świetną zabawę – taniec przynosi wiele radości. Ta forma ruchu jak żadna inna uwalnia endorfiny, dzięki którym każdy po prostu dobrze się bawi.
  • Poprawę koncentracji i ćwiczenie pamięci – nauka tańca, niezależnie od jego stylu, polega na uczeniu się, zapamiętywaniu i ćwiczeniu określonych kroków oraz sekwencji, dlatego świetnie wpływa na naszą pamięć i koncentrację.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz