Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola integracyjnego?

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola integracyjnego?

Istota przedszkola integracyjnego polega na integracji. W placówce tworzy się grupy, do których przynależą dzieci w tak zwanej normie rozwojowej, jak i maluchy z określonymi deficytami rozwojowymi. Czym takie przedszkole wyróżnia się na tle pozostałych? Dlaczego rodzic powinien zapisać do niego swoje dziecko? Powodów jest kilka, choć wydaje się, że najważniejsze dotyczą samej oferty dydaktycznej.


Co charakteryzuje i wyróżnia przedszkole integracyjne?

Charakterystyczne dla przedszkola integracyjnego są małe, kameralne grupy dzieci, które sprzyjają przedszkolnej adaptacji. A jak wiadomo, ograniczona liczba maluchów to lepsze warunki do nauki i większy komfort w takcie zabawy. Dla wielu rodziców najważniejsze jest jednak to, że opiekunowie są w stanie poświęcić wystarczająco dużo uwagi każdemu dziecku. W takim miejscu przedszkolaki otrzymują potrzebne im wsparcie i troskę. Zarówno podczas wykonywania kolejnych zadań dydaktycznych, jak i w trakcie gorszych dni czy tęsknoty za mamą. Wiele osób podkreśla, że małe grupy przekładają się na mniej infekcji i zarażeń między dziećmi.

Jeśli jesteś zdecydowany i masz zamiar zapisać swoje dziecko do przedszkola integracyjnego wiedz, że w tego typu placówkach pracują doświadczeni, odpowiednio przygotowani specjaliści. W Katowicach, w przedszkolu Akademia Przedszkolaka Małe Kroczki prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe, zajęcia integracji sensorycznej, zajęcia z logopedą, zajęcia psychologiem, zajęcia z neurologopedą czy też surdopedagogiem. Na wsparcie mogą liczyć nie tylko przedszkolaki, ale i ich rodzice. 

– Prowadzimy zajęcia dla dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi. Naszą ofertę dedykujemy także rodzicom maluchów. Z myślą o nich organizujemy bowiem szkolenia dla opiekunów dzieci z dysfunkcjami. Podczas wszystkich zajęć korzystamy z terapii behawioralnej – wyjaśnia pracownica niepublicznej placówki.


Przedszkole integracyjne i jego wpływ rozwój dzieci

W przedszkolnej placówce integracyjnej maluchy uczą się tego, że każdy człowiek jest inny. Powoli, ale systematycznie oswajają się z różnymi odmiennościami, jednocześnie stając się też bardziej tolerancyjnymi. Przedszkole integracyjne uczy je szeroko pojętej akceptacji.

Poza tym opiekunowie dbają o to, by nie wprowadzać do zajęć żadnych elementów rywalizacji. Zgodnie twierdzą, że na tak wczesnym etapie rozwoju, kluczowe jest docenienie samych starań malucha. Efekty pracy i nauki schodzą na dalszy plan. W ten sposób buduje się w dzieciach poczucie własnej wartości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz