Materiał Partnera

Dlaczego warto zainwestować w windę podczas budowy budynku?

Dlaczego warto zainwestować w windę podczas budowy budynku?

Obecnie ciężko wyobrazić sobie nowoczesny budynek, w którym miałoby zabraknąć urządzenia, jakim jest winda. Jest to rozwiązanie, które ułatwia codzienne funkcjonowanie wielu osobom, powinno więc znaleźć się zarówno w budynkach publicznych, jak i mieszkalnych. Dźwigi osobowe jednak muszą posiadać odpowiednie zezwolenia, a także być serwisowane przez uprawnione do tego firmy, by mogli z nich korzystać użytkownicy.

Udogodnienie w wielu budynkach

Obecnie każdy nowy budynek posiada zamontowaną windę. Dzieje się tak, ponieważ właściciele obiektów dążą do najlepszego dostosowania ich specyfiki, do użytkowników w różnym wieku i z różnymi potrzebami. Schody niestety nie są rozwiązaniem, z którego może skorzystać każdy człowiek. Problem z przemieszczaniem się pomiędzy piętrami budynku, mają przede wszystkim osoby niepełnosprawne, które poruszają się na wózku inwalidzkim. Bez windy nie mogą one dostać się na wyższe partie budynku, co jest niezwykle problematyczne. Montaż urządzeń dźwigowych lub platform dla osób niepełnosprawnych pozwoli osobom na wózkach poruszać się po budynku równie komfortowo, co osobom o pełnej sprawności ruchowej. Jednak z udogodnienia, jakim jest winda, korzystają także rodzice z wózkami, osoby starsze lub osoby dźwigające ciężkie przedmioty.

Montaż urządzeń dźwigowych i ich serwis

Szukając jednostki, która sprzedaje windy osobowe, warto zwrócić uwagę także na inne usługi uzupełniające w tym zakresie. Sprzęt ten wymaga bowiem konserwacji i regularnych kontroli technicznych, by mógł zostać dopuszczony do użytkowania. Specjaliści w tym zakresie zajmą się także modernizacją wind dla osób niepełnosprawnych, by dostosować je do najnowszych wymagań. Jeżeli natomiast dźwig osobowy dozna awarii, warto zawiadomić specjalistów, którzy zajmą się remontem urządzenia dźwigowego.

Rzetelna firma gwarancją jakości

Jeżeli zależy nam na fachowej pomocy z zakresu montażu i naprawy wind, warto skorzystać z usług jednostki takiej jak Art-Lift Montaż serwis i konserwacja dźwigów osobowych Artur Miszkowski. Firma specjalizuje się w szeroko pojętych usługach związanych z obsługą dźwigów osobowych. Jednostka zajmuje się montażem urządzeń dźwigowych wyłącznie od renomowanych producentów, dlatego też każdy zamawiający ma pewność, że inwestycja przetrwa długi czas i wytrzyma nawet intensywną eksploatację. Uzupełnieniem oferty przedsiębiorstwa jest montaż platform dla osób niepełnosprawnych, które znacznie ułatwią poruszanie się po budynku osobom z różnego typu ograniczeniami. Fachowi pracownicy z całą pewnością pomogą w doborze najlepszego dźwigu osobowego, dostosowanego do specyfiki budynku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz