Materiał Partnera

Dlaczego warto zainwestować w usługę cynkowania?

Dlaczego warto zainwestować w usługę cynkowania?

Cynkowanie jest bardzo skuteczną metodą ochrony powierzchni metalowych przed niszczeniem na skutek korozji. Przez korozję wiele powierzchni zostaje zniszczonych, a dodatkowo ulegają one osłabieniu, co może skutkować zagrożeniem zdrowia i życia użytkowników. Jednak można temu zapobiec na kilka sposobów, a jednym z bardziej skutecznych jest właśnie cynkowanie. Warto znaleźć firmę, która zajmie się tego typu pracami.

Ma czym polega cynkowanie ogniowe?

Cynkowanie ogniowe ma na celu zakonserwowane metalu przy pomocy rozgrzanego cynku, którym otacza się dany przedmiot, by uchronić go przed powstawaniem rdzy. Metal, pomimo bardzo dobrych właściwości budowlanych, posiadający dużą trwałość i solidność, źle zabezpieczony, pod wpływem powietrza i wody może bardzo szybko się zniszczyć. Z tego też powodu, jeżeli decydujemy się na konstrukcje tego typu, musimy dobrze przemyśleć metodę zabezpieczenia tego budulca. Jedna z nich jest wcześniej wspomniane cynkowanie ogniowe. Cynk, kiedy osiągnie temperaturę w przedziale 440°C, a 460°C, jest gotowy żeby dokonać kąpieli cynkowej, czyli zanurzenia żelaza w płynnym cynku. Dzięki temu zabiegowi cynk i żelazo wchodzą ze sobą w reakcję chemiczną, dzięki czemu tworzą się różnorodne warstwy tych stopów. Jest to proces krótki, trwający jedynie kilka minut, więc przebiega on bardzo sprawnie i bezproblemowo.

Cały proces ma znaczenie

Jeżeli jednak podejmiemy decyzję o ocynkowaniu elementów metalowych, w pierwszej kolejności muszą one zostać dobrze oczyszczone z zanieczyszczeń. Jest to tak zwana obróbka wstępna, która znacznie wpływa na powodzenie całego procesu. Przede wszystkim na wstępie trzeba usunąć dokładnie całą rdzę, zendrę, a także oleje i smary, które utrudnią cynkowanie. Nie musimy jednak martwić się samodzielnym czyszczeniem tych elementów, gdyż zajmie się tym firma, której zlecimy to zadanie. Dzięki temu możemy liczyć na fachowe oczyszczenie i ocynkowanie każdego z elementów. Dobrze ocynkowane konstrukcje będą gwarancją długotrwałości i bezpieczeństwa.

Firma, która zajmie się wszystkim

Proces cynkowania powinniśmy zlecić rzetelnej firmie, takiej jak ZUP Metal, która od lat specjalizuje się w cynkowaniu ogniowym wraz z odwirowaniem, a dodatkowo fachowcy zajmą się wcześniejszym przygotowaniem i oczyszczeniem metalu przed obróbką. Dzięki dużej wiedzy i doświadczeniu, jednostki mogą pozwolić sobie na wykonanie usługi cynkowania na najwyższym poziomie. Do ocynkowania możemy oddać wiele przedmiotów. Mogą to być różnego typu śruby, nakrętki czy obejmy, które muszą być trwałe i wytrzymałe, tak aby nie zawiodły nas w najmniej odpowiednim momencie.

Opracowanie:
Myszków, Gruchla 21
tel. 34 313 24 94
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz