Materiał Partnera

Dlaczego warto zainwestować w rolety antywłamaniowe?

Dlaczego warto zainwestować w rolety antywłamaniowe?

Każdemu z nas zależy na tym, by chronić swój majątek przed kradzieżą czy dewastacją. Dla przeciętnego zjadacza chleba najcenniejszym składnikiem dobytku jest dom lub mieszkanie. Nie od dziś wiadomo, że budynki wolnostojące wymagają zwiększonych nakładów finansowych na ich ochronę. Podobnie zresztą jak mieszkania zlokalizowane na parterze. W ochronie dobytku mogą pomóc rolety antywłamaniowe. Co je odróżnia od zwykłych rolet zewnętrznych?

Jak zbudowane są rolety antywłamaniowe?

Zdecydowana większość osób żyje w przekonaniu, że każdy rodzaj rolety zewnętrznej pełni również funkcję antywłamaniową. To nieprawda. Roleta zewnętrza może co prawda zniechęcić złodzieja do działania, ale go nie zatrzyma, kiedy rabuś zdecyduje się na kradzież. Rolety antywłamaniowe mają zupełnie inną budowę niż typowe zewnętrzne przesłony okienne. Wyposażone są pancerz aluminiowy, który nadaje całej konstrukcji odpowiednią sztywność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo profile i prowadnice rolety antywłamaniowej również są wzmocnione, a dolna listwa konstrukcji zaprojektowana jest tak, by nie można było jej podważyć przy pomocy jakiegoś narzędzia. Roleta antywłamaniowa różni się od zewnętrznej także grubością. Przyjęło się, że ścianki profili nie powinny być cieńsze niż 5 mm. Dzięki temu bariera jest solidna i trudna do sforsowania.

Jakie są wady i zalety rolet antywłamaniowych?

Jak informuje specjalista z firmy BoJeRo – montaż rolet antywłamaniowych to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa domowników i ochronę majątku przed kradzieżą. To jednak niejedyny atut tego rodzaju osłon okiennych. Rolety antywłamaniowe zapewniają dobrą izolację termiczną – zimą chronią przed zbytnim wyziębieniem się pomieszczeń, a latem przed ich nadmiernym nagrzaniem. Izolują też od hałasu, co ma duże znaczenie, jeśli dom/mieszkanie znajduje się blisko ruchliwej ulicy. Czy takie rozwiązanie ma jakieś wady? Owszem. Montaż rolet antywłamaniowych należy uwzględnić w projekcie architektonicznym mającego powstać budynku. Bardzo trudno zainstalować je po zakończeniu budowy. W większości przypadków jest to wręcz niemożliwe. Trzeba też wspomnieć, że ceny rolet antywłamaniowych nie należą do najniższych. Jest to natomiast inwestycja w spokój i bezpieczeństwo naszej rodziny. Na tym nie warto oszczędzać.

Rolety manualne czy elektryczne?

Producenci rolet antywłamaniowych dokładają wszelkich starań, by ich obsługa była dla klienta jak najbardziej wygodna. Dlatego też na rynku znajdziemy rolety manualne oraz elektryczne. Te pierwsze wyróżniają się niższą ceną, ale trzeba włożyć trochę wysiłku w ich opuszczanie i podnoszenie. Rolety elektryczne działają w sposób automatyczny dzięki elektronicznym sterownikom i czujnikom. Niestety za komfort ich użytkowania musimy zapłacić więcej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz