Materiał Partnera

Dlaczego warto zainwestować w regulowane biurko?

Dlaczego warto zainwestować w regulowane biurko?
Biurko to jeden z ważniejszych mebli w pokoju dziecka w wieku szkolnym – nasza pociecha spędzi przy nim wiele godzin na nauce, odrabianiu lekcji, ale również zabawie. Problem w tym, że dziecko rośnie. Rozwiązaniem może być oczywiście systematyczna wymiana mebli na takie, które będą spełniać potrzeby malucha, jednak jest to opcja dość kosztowna. Na szczęście istnieje znacznie atrakcyjniejsza alternatywa – biurka regulowane, których wiodących producentem jest niemiecka firma Moll. Poniżej kilka argumentów przemawiających za ich kupnem.


Uniwersalny mebel na lata

Biurka regulowane to nowoczesne meble, których najważniejszą cechą charakterystyczną jest możliwość ustawienia wysokości blatu na poziomie optymalnym dla wzrostu użytkownika. Należy pamiętać, że ma to niebagatelne znaczenie dla zachowania prawidłowej postawy ciała podczas pracy – zbyt niskie lub zbyt wysokie biurka mogą prowadzić do chronicznego garbienia pleców lub odrywania stóp od podłogi, co w przyszłości może zaowocować poważnymi problemami zdrowotnymi. Biurko regulowane rośnie wraz z naszym dzieckiem, ułatwiając mu zachowanie prawidłowej postawy w każdym wieku. Regulacja wysokości eliminuje zatem potrzebę wymiany biurka, kiedy stanie się za małe, a tym samym odciąża naszą kieszeń. Ponadto jedno biurko może z powodzeniem służyć kilku dzieciom w różnym wieku. Wystarczy zmienić jego wysokość, by odpowiadało potrzebom zarówno pięcio- jak i piętnastolatka. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo miejsca w pokoju dziecięcym.


Sposób regulacji biurek może być różny. Na przykład w meblach oferowanych przez firmę Jard stosowane są dwa typy regulacji: Classic (perforacja na nogach biurka, pozwalająca na skokową regulację wysokości, poprzez blokadę za pomocą specjalnych zapadek) oraz System Comfort (wysokość biurka jest płynnie regulowana za pomocą specjalnego yoyo). Oba systemy są bardzo bezpieczne i nie wymagają użycia silniczków elektrycznych.


Dodatkowe funkcje i akcesoria

Podczas niektórych czynności, takich jak rysowanie czy czytanie, dzieci mają tendencję do pochylania się nad blatem aby wszystko dokładnie widzieć. Takie nawyki mają zły wpływ nie tylko na postawę dziecka, gdyż prowadzą do nadwyrężenia pleców oraz karku, ale również na stan oczu – bardzo często dzieci własnym ciałem zasłaniają sobie światło i zmuszają się do wytężania wzorku. Biurka Moll wyposażane są w blaty, których część można ustawić pod odpowiednim kątem – reszta powierzchni pozostaje w pozycji poziomej, można na niej pozostawić np. przybory do rysowania.


Biurka Moll pozwalają również na montaż dodatkowych akcesoriów, takich jak panele boczne i tylne, zwiększające powierzchnię roboczą biurka.


Estetyka

Biurka Moll dostępne są w różnych modelach i wariantach kolorystycznych, bez problemu wybierzemy takie, które będą świetnie pasować do wystroju wnętrza naszego pokoju i nie znudzą się nawet po wielu latach.


Autoryzowanym dystrybutorem mebli marki Moll na polskim rynku jest firma Jard. W jej ofercie znajdziemy biurka regulowane, krzesła, kontenery oraz wiele innych wysokiej jakości produktów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz