Materiał Partnera

Dlaczego warto zainwestować w kombinowane lemiesze do pługów śnieżnych?

Dlaczego warto zainwestować w kombinowane lemiesze do pługów śnieżnych?

Lemiesze do pługów śnieżnych to narzędzia, dzięki którym odśnieżanie drogi jest niezwykle proste. Działają szybko i efektywnie, zapewniając bezpieczną jazdę nawet podczas mroźnej i śnieżnej zimy. Lemiesze są zdecydowanie bardziej ekologicznym rozwiązaniem, aniżeli użycie soli. Mimo to na polskich drogach częściej wykorzystywana jest ta druga opcja. Dlaczego warto wykorzystywać lemiesze kombinowane do pługów śnieżnych?

Lemiesze – ogólna charakterystyka

Lemiesze są dolną, roboczą częścią korpusu pługa. Składają się z trzech części – ostrza, grzbietu i dzioba. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów lemieszy, które różnią się między sobą materiałem wykonania. Lemiesze stalowe i gumowe nie cieszą się zbyt dużą popularnością, zwłaszcza na terenie naszego kraju. Powszechnie mówi się, że lemiesze stalowe niszczą nawierzchnię, natomiast te stworzone z gumy – nie są aż tak efektywne. To sprawiło, że producenci lemieszy zdecydowali się stworzyć efektywne lemiesze kombinowane.

Zalety lemieszy kombinowanych

Lemiesze kombinowane łączą w sobie zalety lemieszy stalowych i gumowych. Dzięki temu zapewniają odpowiednią agresywność, przy jednoczesnym zmniejszeniu drastycznego oddziaływania na nawierzchnię. Dodatkowo okazują się znacznie trwalsze od ich swoich gumowych i metalowych odpowiedników. Lemiesze kombinowane wytworzone są z gumy, korundu, a także stali. Dzięki zastosowaniu tej mieszanki narzędzia dobrze dopasowują się do nawierzchni, są trwałe i wytrzymują nawet największe obciążenia. Lemiesze typu „kombi” gwarantują wysoką jakość odśnieżania praktycznie na każdej nawierzchni, niezależnie od tego, czy poruszają się po autostradzie, czy drogą miejską.

Wysokiej jakości lemiesze kombinowane do pługów śnieżnych

Profesjonalne lemiesze kombinowane można znaleźć na stronie firmy Kueper Polska, oferującej optymalne rozwiązania w zakresie odśnieżania. Wysokiej jakości lemiesze, które są przez nich produkowane, zapewniają mniejsze zużycie paliwa, przy wyższych prędkościach odśnieżania. Dodatkowo gwarantują długą żywotność oraz zadziwiające efekty. Lemiesze kombinowane są wysoce zaawansowane technologicznie. Ich innowacyjność sprawia, że w dużym stopniu poprawiają bezpieczeństwo na drodze, bez wytwarzania zbędnego hałasu i mocnego tarcia.

Opracowanie:
Kotlarnia, Gliwicka 15a lok. 4
tel. 604 176 066
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz