Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zainwestować w instalację LPG?

Dlaczego warto zainwestować w instalację LPG?

Najważniejszy argument, jaki przychodzi nam do głowy, kiedy zastanawiamy się nad inwestycją w instalację LPG w naszym aucie, to zwykle chęć jeżdżenia oszczędniej – kolejnym argumentem jest jazda ekologiczna. LPG, czyli mieszanina propanu i butanu, to produkt uboczny przy rafinacji ropy naftowej oraz ze złóż gazu ziemnego – obecnie najczystszego paliwa kopalnego. Co warto wiedzieć o montażu instalacji LPG w samochodzie? Opłacalna inwestycja na lata

Opłacalna inwestycja na lata

Skoncentrujmy się na początek na pierwszym wymienionym argumencie, czyli oszczędności.

Montaż instalacji LPG to inwestycja, która zawsze się zwraca – mówi nam przedstawiciel firmy ALEX polskiego producenta instalacji autogaz OPTIMA W jakim czasie? To zależy od dystansów, jakie pokonujemy na co dzień. Jeżeli instalacja jest dobrze skalibrowana, oszczędności, które wynikają z różnicy cen paliw, mogą wynosić nawet 50%. Wprawdzie silnik zużywa nieco więcej gazu niż benzyny, co wynika to z różnicy masy paliw w stosunku do ich objętości, to jednak montaż instalacji jest zawsze opłacalny.

 Co warto wiedzieć o montażu instalacji?

Przede wszystkim powinniśmy się zdać na doświadczonych profesjonalistów, a konkretniej na firmę, która specjalizuje się w montażu oraz serwisie samochodowych instalacji gazowych. Wyspecjalizowany serwis daje nam gwarancję bezpieczeństwa. O ile bez większych obaw możemy poprosić o wymianę opon w osiedlowym warsztaciku, który prowadzi początkujący wulkanizator z zatrudnionym na praktykach pomocnikiem, przy samochodowej instalacji LPG powinniśmy sprawdzić dokładnie, czy dany warsztat współpracuje z którymś z czołowych producentów. Kolejna zasada: nie powinniśmy szukać oszczędności na siłę, kiedy wybieramy instalację. W wielu przypadkach może się okazać, że lepiej wybrać nieco droższą opcję/wersję instalacji systemu LPG, która zawiera lepsze lub dodatkowe podzespoły i posłuży nam bezawaryjnie przez wiele lat. A przykładowe 200 zł więcej na kosztach całej instalacji gazowej zwróci nam się już po kilku tankowniach.

 A co po montażu?

Każdy profesjonalny montażysta, po zainstalowaniu systemu LPG do naszego samochodu powinien przeprowadzić krótki kurs dla nas, jak użytkować instalację, a także jak odczytywać poszczególne komunikaty wyświetlane na przełączniku benzyna/gaz. Kiedy wszystko stanie się dla nas jasne, dostaniemy komplet dokumentów, a więc książeczkę gwarancyjną z instrukcją użytkowania, fakturę, tzw. paszport zbiornika gazu, a także wyciąg ze świadectwa homologacji. Następnie pozostaje nam już tylko wybrać się do właściwego urzędu (urzędu miasta albo starostwa powiatowego), by dokonać w naszym dowodzie rejestracyjnym wpisu instalacji gazowej. Powinniśmy tego dokonać do 30 dni od daty montażu instalacji LPG. Jakie dokumenty będą nam potrzebne? Oczywiście te dotyczące montażu, dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu, nasz dowód osobisty i wniosek, który możemy swobodnie pobrać ze strony właściwego urzędu. Po wizycie w urzędzie możemy już swobodnie cieszyć się naszym samochodem w nowej odsłonie – samochodem z instalacją LPG!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
 .
.
17.07.2019
Lpg to oszczędność i to się liczy!