Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zainstalować platformę dla osób niepełnosprawnych?

Dlaczego warto zainstalować platformę dla osób niepełnosprawnych?
W wielu miejscach platforma dla osób niepełnosprawnych lub winda to obowiązkowe wyposażenie np. w przypadku dworców kolejowych i budynków użyteczności publicznej. Rozwiązanie te warto zastosować wszędzie tam, gdzie poruszają się osoby niepełnosprawne – również w prywatnych firmach i lokalach usługowych. Czym powinna charakteryzować się dobra platforma?

Platforma czy winda?

Jednym z najwygodniejszych rozwiązań dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, są oczywiście windy osobowe. Niestety, nie zawsze można je zamontować w budynku. W przypadku starszych budynków bardzo często konieczna jest przebudowa, gdyż nie posiadają one szybów umożliwiających montaż windy. Alternatywnym rozwiązaniem są platformy dla osób niepełnosprawnych, które można łatwo zamontować przy klasycznych schodach i nie zajmują wiele miejsca. Platformy powinny być montowane nie tylko tam, gdzie nakazuje prawo. Zastosowanie platform w prywatnych firmach i lokalach usługowych sprawi, że staną się one miejscami przyjaznymi dla osób niepełnosprawnych. Przedsiębiorca może zyskać wielu nowych klientów oraz interesujących pracowników, gdyż niepełnosprawność w żadnym stopniu nie wyklucza z życia społecznego oraz zawodowego.

Gdzie kupić?

Żeby platforma była solidna i bezpieczna, powinna być nie tylko kupiona u zaufanego dystrybutora, ale również odpowiednio zamontowana. Zarówno sprzedażą urządzeń, jak i montażem oraz konserwacją, zajmuje się między innymi przedsiębiorstwo Tryb-Dźwig, którego siedziba znajduje się w Bydgoszczy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Decydując się na zakup platformy od cenionego na rynku producenta można mieć pewność, że posłuży wiele lat i nie trzeba będzie martwić się awariami. Nie warto decydować się na platformy pochodzące z niezweryfikowane miejsca, gdyż mogą okazać się nietrafioną inwestycją.

Cechy dobrej platformy

 Zanim przystąpi się do zakupu platformy, warto wiedzieć, czy powinna się charakteryzować. Wśród najważniejszych cech platform dla osób niepełnosprawnych można wymienić przede wszystkim:

  • Bezpieczeństwo – musi znajdować się zawsze na pierwszym miejscu. Platforma powinna być stabilna i wytrzymała.
  • Wygoda – prosta obsługa sprawi, że niepełnosprawni będą mogli szybko z niej skorzystać, bez konieczności wzywania pomocy.
  • Cichy mechanizm – głośna praca platformy może przeszkadzać w codziennej pracy, dlatego urządzenie powinno być możliwie jak najcichsze.
  • Trwałość – odporność na intensywną eksploatację. Trwałość urządzenia można wydłużyć poprzez jego regularne konserwowanie i naprawianie nawet najmniejszych usterek.

Platforma powinna być zawsze dostosowana do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań właściciela budynku i jego użytkowników.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Nakielska 43a
tel. 52 373 18 76
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać