Materiał Partnera

Dlaczego warto zaczipować psa?

Dlaczego warto zaczipować psa?

W wielu innych krajach obowiązkowe, zaczipowanie psa znacznie ułatwi nam jego poszukiwania w sytuacji, gdy zwierzak zaginie lub się zgubi. W przypadku odnalezienia, wszczepiony czip ułatwi identyfikację psa i szybkie odnalezienie jego właściciela. Jakie są inne zalety tej procedury? Kiedy jest ona obowiązkowa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.   

W świetle obowiązujących w Polsce przepisów, zaczipowanie psa jest obowiązkowe wyłącznie w przypadku przewozu zwierzęcia na teren innego kraju Unii Europejskiej. Jednak warto zaczipować go już teraz, w trosce o jego bezpieczeństwo i aby samemu sobie zagwarantować spokój. Sprawdź, jakie korzyści niesie zaczipowanie psa.

Identyfikacja

Zaczipowanie psa, którego możemy dokonać między innymi w renomowanej przychodni weterynaryjnej Zwierzak, daje gwarancję szybkiego odnalezienia właściciela zwierzęcia, w przypadku jego zagubienia. Numer identyfikacyjny bowiem, zawarty w czipie, pozwala na skojarzenie go z danymi właściciela, które znajdują się w bazie opiekunów zwierząt. Przychodnia Zwierzak oferuje także usługi kastracji, sterylizacji, odrobaczania, odpchlenia oraz szczepień ochronnych. W prowadzonym przez przychodnię sklepie zaopatrzymy się również w najwyższej jakości karmy suche i mokre, a także funkcjonalne oraz bezpieczne akcesoria dla naszych ulubieńców.   

Podróże małe i duże

Z zaczpiowanym psem możemy swobodnie podróżować po Europie, nie musząc się martwić, że nie zostaniemy wpuszczeni do innego kraju. Ponadto bezpieczeństwo naszego pupila jest szczególnie ważne podczas zagranicznych wycieczek, gdy zwierzę znajduje się na obcym dla siebie terenie. Dzięki czipowi, jego zagwarantowanie będzie dużo łatwiejsze.

Sprawdź, zanim kupisz

Szczególnie chętnie czipowane są psy rasowe. Dzięki temu zabiegowi, potencjalny kupiec bowiem ma możliwość upewnienia się, czy zwierzę nie zostało skradzione, sprawdzenia jego danych oraz danych właściciela.

Obalamy mity

Na koniec warto obalić kilka mitów, z którymi wciąż wiąże się czipowanie psów. Przede wszystkim należy podkreślić, iż jest to zabieg trwający kilka sekund, ograniczający się do jednego zastrzyku i nie powodujący bólu u zwierzęcia ani poczucia dyskomfortu. Czipy wykonuje się z antyalergicznych materiałów, w związku z czym jego użytkowanie przez zwierzę nie powoduje niepożądanych reakcji ani dolegliwości. Wbrew obiegowej opinii, zabieg ten nie jest drogi, a raz wszczepiony czip będzie służył naszemu pupilowi przez całe życie.     

Opracowanie:
Wrocław, Starograniczna 32
tel. 71 350 13 65
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz