Materiał Partnera

Dlaczego warto zabudować balkon?

Dlaczego warto zabudować balkon?

Balkon to bardzo cenny dodatek do mieszkania – kilka dodatkowych metrów użytkowych możemy wykorzystać do przechowywania na niej niektórych sprzętów, a w okresie wiosenno-letnim do rekreacji. Niestety, otwarty balkon może sprawiać również wiele problemów. Rozwiązaniem jest wtedy jego zabudowanie. Czy warto się na to zdecydować? Co możemy w ten sposób zyskać?


Dodatkowa przestrzeń użytkowa

Otwarty balkon narażony jest na działanie czynników zewnętrznych, takich jak opady deszczu, wiatr, niskie temperatury. To sprawia, że bardzo często nie jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać jego możliwości. Rowery to jeden z niewielu przykładów sprzętów, które możemy przechowywać na balkonie mimo panujących na nim warunków, a i tak wciąż musimy pamiętać o zabezpieczeniu jednośladów – bezpośredni kontakt z opadami deszczu zdecydowanie im nie służy.

 - Zabudowując balkon możemy zyskać kilka dodatkowych, cennych metrów przestrzeni, którą możemy przeznaczyć na przechowywanie sprzętów na stworzenie w domu ogrodu zimowego – mówi przedstawiciel firmy Alumark Plus - Wiele osób decydujących się na zabudowę balkonów decyduje się również na usunięci drzwi balkonowych. W ten sposób balkon staje się po prostu częścią salonu.


Rekreacja przez cały rok

W okresie wiosenno-letnim wielu posiadaczy balkonów rozkłada na nich meble, by spędzać tam wolny czas – samotnie lub w towarzystwie innych osób. Warunek jest jeden – dobra pogoda. Trudno bowiem wyobrazić sobie odpoczywanie na balkonie, jeśli leje się na nas deszcz albo wieje wiatr. Szczelna i posiadająca dobre parametry izolacyjne zabudowa balkonu może jednak ochronić nas przed niesprzyjającą aurą i uczynić z niego nasze całoroczne centrum rekreacji. Dobra izolacja zabudowy stanowi również docieplenie lokalu i wpływa korzystanie na jego bilans energetyczny.


Cisza, spokój i porządek

Choć balkon jest przestrzenią bardzo pożądaną i podwyższającą wartość mieszkania, to może on sprawiać również pewne problemy. Przekonują się o tym przede wszystkim właściciele mieszkań w budynkach usytuowanych w pobliżu ruchliwych ulic. Chodzi oczywiście o hałas oraz zanieczyszczenia, które są nie tylko uciążliwe, ale również mają wpływ na nasz poziom komfortu i zdrowie. W tym przypadku rozwiązaniem również jest zabudowa, która skutecznie blokuje napływ kurzu i pyłu z ulicy na balkon oraz w dużym stopniu tłumi dźwięki miasta. Częstym problemem mieszkań są również obecność ptaków, które brudzą, a nawet mogą zakładać gniazda na balkonach. Również na takie problemy remedium jest zabudowa, która zablokuje ptakom wstęp na balkon. 


Zabezpieczenie przed wypadkami i włamaniami

Każdy rodzic lub właściciel zwierząt domowych powinien zadbać o to, by balkon był przestrzenią bezpieczną dla jego podopiecznych. Choć na rynku dostępne są inne, tańsze rozwiązania, na przykład siatki ochronne, zapobiegające wypadnięciu przez balustradę, to tylko pełna zabudowa daje nam 100% pewność, że na balkonie nie dojdzie do śmiertelnie groźnego wypadku. Na tym nie kończy się rola zabudowa jako zabezpieczenia - w mieszkaniach położonych na parterze często używa się jej jako dodatkowej ochrony przed włamaniami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz