Materiał Partnera

Dlaczego warto zabrać swojego pupila do psiego fryzjera?

Dlaczego warto zabrać swojego pupila do psiego fryzjera?

Chociaż psich salonów piękności jest coraz więcej, to nieustannie budzą one kontrowersje. Można powiedzieć, że właściciele psów dzielą się na takich, którzy psie salony piękności odwiedzają regularnie i takich, którzy są zagorzałymi przeciwnikami takich miejsc. Do usług psiego fryzjera warto się jednak przekonać. Dlaczego warto? Czym tak naprawdę zajmują się pracownicy psich salonów piękności? Przekonaj się!

Najlepsza psia pielęgnacja

Pies zadbany to pies szczęśliwy. Powinien o tym wiedzieć każdy właściciel czworonoga. Jeśli więc zależy nam na dobrym samopoczuciu naszego pupila, powinniśmy zapewnić mu odpowiednią pielęgnację. Wielu właścicieli psów stara się dbać o zwierzaka samodzielnie – z różnymi skutki. Są oczywiście osoby, które są w stanie samodzielnie poradzić sobie z pielęgnacją psa – tak jak są czworonogi, które takie zabieg dzielnie znoszą. Jednak w większości przypadków domowa pielęgnacja nie może równać się z tą, jaką oferują salony piękności. Najwyższą jakość psiej pielęgnacji może nam zaproponować salon Psi Fryzjer Katarzyny Sienkowicz, gdzie psiaki są strzyżone, kąpane, czesane i pielęgnowane. Obcina się im pazury, czyści uszy, pielęgnuje oczy. Wszystko to z ogromną wprawą, zaangażowaniem i miłością do zwierząt. Po takich zabiegach zwierzak jest jak my po wizycie w spa – wypielęgnowany i zrelaksowany.

Prawdziwi profesjonaliści

Psi fryzjerzy profesjonalnie nazywani są groomerami. By posługiwać się takim tytułem, trzeba ukończyć specjalne kursy i szkolenia. W psich salonach piękności pracują profesjonaliści, którzy wiedzą, w jaki sposób postępować ze zwierzętami – nawet wtedy, kiedy są to zwierzęta trudne, szczególnie obawiające się pielęgnacji. Zanim zaprowadzimy zwierzaka do psiego fryzjera, upewnijmy się, że zakład posiada odpowiednie certyfikaty – pielęgnacja psa u profesjonalnego, certyfikowanego groomera da nam gwarancję, że psiakowi nie stanie się żadna krzywda. Wykwalifikowani psi fryzjerzy posiadają umiejętności, pozwalające uspokoić zdenerwowane zwierzę i przeprowadzić sprawnie wszystkie potrzebne zabiegi pielęgnacyjne, z którymi w warunkach domowych właściciel psa mógłby sobie nie poradzić.

Fryzura dla czworonoga

Właściciele psów rasowych zwykle stoją przed wyborem – czy strzyc psa zgodnie ze wzorcem, czy puścić wodzę fantazji. Psi fryzjer może wykonać czworonogowi klasyczną fryzurę, która sprawdzi się na wystawach, lub zaproponować jakieś inne, niebanalne cięcie. Ważne jednak, by fantazja właściciela nie odbijała się negatywnie na zdrowiu i komforcie psa – pamiętajmy, że fryzura zwierzaka musi być przede wszystkim dla zwierzaka wygodna.

Opracowanie:
Sieradz, Stodolniana 2
tel. 604 171 456
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz