Materiał Partnera

Dlaczego warto zabrać rodzinę na Podhale?

Dlaczego warto zabrać rodzinę na Podhale?
Podhale to jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków turystycznych. Ze względu na swoją lokalizację u podnóża majestatycznych Tatr, oryginalną tradycję i kulturę góralską oraz liczne atrakcje, warto tu przyjechać z rodziną o każdej porze roku.


Atrakcje dla dzieci na Podhalu


Dzieci to szczególnie wymagający turyści – na szczęście na Podhalu można świetnie się bawić niezależnie od tego, czy się ma lat 3 czy 103. Dla najmłodszych największą frajdą będzie pewnie śnieg oraz możliwość jazdy na sanki i nartach. Działają tu wypożyczalnie sprzętu i szkółki narciarskie, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów najmłodsi uczą się bezpiecznie poruszać po stoku. W Zakopanem działają również lodowiska, na których można jeździć na łyżwach oraz wypożyczalnia skuterów śnieżnych. Niecodziennym doświadczeniem dla każdego malucha (i nie tylko) może być jazda zaprzęgiem ciągniętym przez psy husky. Podobnie atrakcyjne niezależnie do wieku turystów są przejażdżki saniami konnymi i kuligi z pochodniami, często zakończone wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Niewątpliwie jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w tym regionie jest tatrzański szczyt Kasprowy Wierch, z którego rozciąga się niesamowity widok na całe Podhale. Warto wjechać kolejką na sam szczyt, by przekonać się o pięknie najwyższych polskich gór.


Dla fanów sportów zimowych, również tych najmłodszych, dużą atrakcją może być wjazd wyciągiem krzesełkowym na Wielką Krokiew. Jeśli wybieramy się na Podhale latem, warto wiedzieć, że nie brakuje tu również placów zabaw i miejsc na przejażdżki rowerowe, najmłodszych zapraszają także w Zakopanem: Muzeum Misiów, Aqua Park, Park Przygody Adventure, Bajkolandia, Dom do góry nogami, Muzeum Kornela Makuszyńskiego czy Małpi Gaj. Nawet hotele i pensjonaty przygotowują specjalne atrakcje dla najmłodszych Gości – na przykład w Borowym Dworze działa rodzinne Centrum Dziecka „Borowa Dolina” z najbogatszą ofertą dla najmłodszych na Podhalu, m.in. nowoczesnym pokojem zabaw dla najmłodszych, pokojem gier z bilardem, piłkarzykami, cymbergajem oraz najnowszą, trzytorową kręgielnią!Pamiętamy też o dorosłych


Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że nie tylko dzieci będą się świetnie bawić pod Tatrami, ale też ich rodzice czy dziadkowie. Poza szaleństwem na śniegu i wymienionymi wyżej atrakcjami, w których mogą uczestniczyć razem ze swoimi pociechami, możemy tu wspomnieć o tych dla dorosłych. Na przykład wielu turystów goszczących na Podhalu latem chętnie bierze udział w spływie Przełomem Dunajca (na spływ na pontonach można zabrać również starsze dziecko). Zarówno Panie, jak i Panowie mogą być zainteresowani zwiedzaniem Zakopanego… segwayem, czyli nowatorskim pojazdem dwukołowym. Zakopane to również liczne muzea i galerie, do których warto zajrzeć niezależnie od pogody. Inną ciekawą opcją są wycieczki zagraniczne z Zakopanego na Słowację, do Wiednia czy Budapesztu, a także krajowe – np. do Krakowa i Wieliczki czy do Parku Dinozaurów. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz