Materiał Partnera

Dlaczego warto zabezpieczyć lakier powłoką ceramiczną?

Dlaczego warto zabezpieczyć lakier powłoką ceramiczną?

Olej silnikowy, klimatyzacja i filtr kabinowy, klocki hamulcowe, akumulator, filtr powietrza – oto podstawowe elementy eksploatacyjne w samochodzie. Dobrze wiesz, że trzeba je kontrolować i wymieniać, aby auto było sprawne i bezpieczne. A co z efektem wizualnym Twoich czterech kółek? O niego też warto zadbać! Aby cieszyć się lśniącą karoserią, a tym samym zapewnić odpowiednią ochronę lakieru – zabezpiecz lakier powłoką ceramiczną.

Czy to mi się opłaci?

Wiesz, że powłoka ceramiczna ma za zadanie zabezpieczyć lakier Twojego samochodu. Jednak, chcąc dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat, przeszukujesz strony internetowe. I spostrzegasz, że powłoka ceramiczna to substancja, którą standardowo sprzedaje się w opakowaniach o pojemności nie większej niż kilkadziesiąt mililitrów. W Twojej głowie pojawiają się przeróżne pytania. W takim razie dlaczego to tyle kosztuje? I z jakich powodów zabezpiecza się auta powłoką ceramiczną?

Lakier lśniący jak lustro to efekt, po który sięga niejeden właściciel czterech kółek. I nic dziwnego – to, co estetyczne, cieszy oko. W tym przypadku estetyka współgra z praktyką, gdyż lakier pokryty powłoką ceramiczną łatwiej utrzymać w czystości. Co więcej, zyskuje on ochronę.

Aby zrozumieć powody, dla których warto zastosować ceramiczną ochronę, trzeba sobie uświadomić, że lakier pokrywający karoserię ciągle styka się z niekorzystnymi warunkami. Wystarczy spojrzeć dookoła. Zimą jest to choćby sól drogowa, która – choć przywraca bezpieczny stan dróg – jest idealnym przyczynkiem do korodowania. Wiosną drzewa produkują duże ilości soków, które to kapią na zaparkowane samochody. Latem mamy do czynienia ze zwiększonym natężeniem promieniowania UV. Ponadto kwaśne deszcze i ptasie odchody. Wszystko to wpływa na stan lakieru i rzeczywiście nieraz wyrządza poważne szkody. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi powłoka ceramiczna – wyjaśnia ekspert z firmy G-Car mającej siedzibę w Gdańsku, która specjalizuje się w auto detailingu.

Efekt końcowy? Na błysk proszę!

Trywialne, ale jakże w tym przypadku prawdziwe jest powiedzenie: nie patrz na ilość, a jakość. Nie wybieraj środków, które kuszą Cię podejrzanie niską ceną. Ponadto miej świadomość, że nakładanie powłoki ceramicznej wymaga czasu, wiedzy oraz odpowiedniej przestrzeni – ważne są bowiem temperatura i wilgotność powietrza, jak również oświetlenie. Poza tym przed nałożeniem środka trzeba przywrócić lakier do jak najlepszego stanu, a więc choćby wyczyścić i odtłuścić karoserię, a jak pokazuje praktyka, najczęściej także ją wypolerować. Jeśli coś Ci nie wyjdzie i zechcesz zrobić poprawki – wiedz, że wysokiej jakości powłoki ceramicznej (a o takiej mowa!) nie usuniesz bez specjalnego sprzętu.

Im dokładniejsze przygotowanie, tym lepszy efekt końcowy! Dlatego warto postawić na zaufanych specjalistów, którzy prawidłowo aplikują wysokiej jakości powłoki ceramiczne. Nie bez powodu większość tego typu produktów jest przeznaczona do użytku warsztatowego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz