Materiał Partnera

Dlaczego warto wysłać naszego maluszka do żłobka?

Dlaczego warto wysłać naszego maluszka do żłobka?

Jeśli zamierzasz za niedługo wrócić do pracy, na pewno zastanawiasz się, co wybrać: żłobek, nianię, czy kogoś z rodziny. Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady.  Tak samo jest  w przypadku żłobka. Jeśli wybierzemy odpowiednią placówkę, maluch może poczuć się, jak w domu. Dobry żłobek zatrudnia miłą, wykształconą i doświadczoną kadrę.

Samodzielność

Warto zapisać dziecko przynajmniej z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że maluch zaczyna być bardziej samodzielny. Staje się bardziej śmiałe i pewne siebie. Jest to ogromna zaleta, która na pewno zaprocentuje w przyszłości. Wybierając żłobek, zwróćmy uwagę na to, jakie ma opinie.  Żłobek Baby Panda Klaudia Szczukocka jest chętnie polecane przez rodziców.  W żłobku wiele dzieci odzwyczaiło się od żłobka. Maluchy uczą się korzystać ze sztućców i nocnika. Zaczynają same się ubierać i myć zęby.  Pamiętajmy, że dzieci uczą się wielu rzeczy przez naśladownictwo. Dlatego kontakt z rówieśnikami jest niezmiernie ważny.

Kontakt z rówieśnikami

Maluszek, który skończył 1,5 roku, powinien mieć kontakt z rówieśnikami. Żłobek to doskonałe miejsce, aby maluch nawiązywał pierwsze relacje. Zacznie zwracać większą uwagę na potrzeby i opinie innych. Nauczy się wspólnie bawić, współpracować  i rozmawiać.  Nie będzie się bało nawiązywać kontaktu. Nawet, jeśli na co dzień dzieckiem opiekuje się mama lub babcia, warto zapisać dziecko do żłobka, przynajmniej na kilka godzin. Zdobędzie w ten sposób bezcenne doświadczenie. Nauczy się adaptacji w nowym otoczeniu. Taki maluch stanie się bardziej pewny siebie i śmiały. Zacznie walczyć o swoje. Przyswaja podstawowe zasady obowiązujące w grupie. Stanie się bardziej empatyczne, otwarte, nabierze szacunku do innych i nauczy się rozwiązywać konflikty.

Ciekawe zajęcia

Zapisując dziecko do żłobka, zwróćmy uwagę na oferowane zajęcia. Wiele placówek proponuje rozmaite zajęcia. Jeśli nasz maluch ma problem z prawidłową wymową, może uczęszczać na zajęcia z logopedą. Wiele żłobków organizuje zajęcia plastyczne, muzyczne, rytmikę i lekcje języka angielskiego. Maluchy uczą się nowych piosenek i zabaw w grupie. Często przyswajają nowe elementy choreograficzne i doskonale się przy tym bawią. Czas w żłobku jest bardzo urozmaicony.  Dzieci bawią się na placu zabaw, chodzą na spacery, Miłe i uśmiechnięte czytają bajki i włączają audiobooki. Organizują różne zabawy, dostosowane do wieku maluchów. Mają naprawdę wiele ciekawych pomysłów. Z pewnością nasz maluszek nie będzie się nudził. Wyszaleje się, wybiega i wykrzyczy w żłobku, a w domu będzie już spokojne.

Opracowanie:
Warszawa, Siekierkowska 27A lok. 30
tel. 500 003 814
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz