Materiał Partnera

Dlaczego warto wysłać dziecko na lekcje tańca?

Dlaczego warto wysłać dziecko na lekcje tańca?

Coraz większa liczba rodziców wysyła swoje pociechy na lekcje basenu, tenisa ziemnego, pianina, czy też innych kursów artystycznych oraz sportowych. To one w znaczy sposób wpływają na kształtowanie charakteru, a nawet zdrowia dzieci. Warto zatem posyłać je między innymi na zajęcia z rytmiki i tańca, które w przyszłości mogą przerodzić się w prawdziwą pasję, a nawet styl życia.

Taniec to rozwój psychoruchowy!

Najlepsze studia taneczne dla dzieci, przyjmują do swoich ośrodków pociechy w różnych grupach wiekowych. Najczęściej można spotkać się z lekcjami dedykowanymi dla dzieci w wieku od 4 do 5 lat, a także 5-6, 7-8, czy 9-10. Nastoletni młodzi tancerze, mogą z powodzeniem, rozpoczynać już zaś profesjonalne kursy w szkołach tańca, przygotowujących do ogólnokrajowych, czy nawet światowych konkursów. Wracając jednak do zalet zajęć rytmicznych oraz muzycznych, dla młodszych dzieci, warto wiedzieć, że przede wszystkim mają one znaczny wpływ na rozwój psychoruchowy. Taniec pozwala uzyskać odpowiednią siłę, a także gibkość ciała. Wzmacniany jest układ kostny, mięśniowy, a także nerwowy. Dzieci uczestniczące na rytmikę, łatwiej również zapamiętują informacje i lepiej radzą sobie ze stresem. Lekcje tańca są również okazją do rozwijania umiejętności pracy w grupach, dzielenia się pasjami z rówieśnikami, czy też rozładowywania napięcia. Często są ona swoistą „terapią”, dla pociech, które wykazują się w dniu codziennym dużą dawką energii. W takich przypadkach warto, aby dziecko uczestniczyło w zajęciach przynajmniej dwa razy w tygodniu!

Zaszczep pasję do muzyki i ruchu…

Zajęcia taneczne dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, nie tylko mogą wpłynąć na pokochanie tańca i różnych jego odmian. Wiele dzieci, które regularnie uczestniczyły, na tego typu lekcje, dzięki nim odkryło w sobie pasje muzyczne, czy sportowe, a czasem także artystyczne. Najlepsze studia tańca, dbają bowiem o to, aby wpływać nie tylko na ciało, ale także psychikę małych podopiecznych, gwarantując im przede wszystkim atrakcyjną zabawę, do której z przyjemnością będą wracać. Tak jest w przypadku studia z Dębicy Muzykalne Dzieci, który w ramach lekcji tańca oferuje m.in. choreoterapię, gry rytmiczne, naukę piosenek dziecięcych wraz z ćwiczeniami wokalnymi, rozwój umiejętności gry na instrumentach (m.in. perkusyjnych), a także oczywiście naukę tańców polskich i nowoczesnych. To tam również działają nauczyciele gry na pianinie/keyboardzie, czy gitarze klasycznej, a także wyspecjalizowani animatorzy, którzy często uatrakcyjniają wyjazdy kolonijne dla maluchów, festyny, oraz zabawy urodzinowe. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz