Materiał Partnera

Dlaczego warto wyposażyć salon w witryny?

Dlaczego warto wyposażyć salon w witryny?

Obok komód, witryny to meble najczęściej spotykane w naszych salonach. Nie tylko pozwalają wyeksponować najbardziej dekoracyjne elementy stołowej zastawy, lecz również mogą pełnić funkcję biblioteczek. Przypominające kształtem tradycyjne regały lub komody, różniące się od nich posiadaniem otwartych lub przeszkolonych frontów, dodadzą elegancji każdemu wnętrzu.

Chociaż eleganckie, drewniane witryny, wypełnione oprawionymi książkami, najbardziej pasują do tradycyjnych wnętrz, coraz częściej możemy spotkać je także w nowoczesnych aranżacjach. Przyjrzyjmy się im bliżej.

W jak… wszechstronność

Witryna będzie idealnym meblem do salonu lub jadalni ze względu na swoją funkcjonalność oraz wszechstronność zastosowania. Oprócz tego bowiem, że meble te są wysoko estetyczne, o pięknym, tradycyjnym wyglądzie, mogą pełnić bardzo różne funkcje. Możemy w nich przechowywać zarówno książki, jak i kolekcje ulubionych oraz najcenniejszych płyt DVD oraz ramki z rodzinnymi fotografiami. W jadalni doskonale wyeksponują elegancki serwis kawowy, zastawę stołową lub porcelanowe filiżanki. Ze względu na różnorodność rozmiarów, doskonale nadają się do dużych, przestronnych salonów, jak i kameralnych pokoi dziennych. W małych wnętrzach warto zdecydować się na witryny narożne.

Rodzaje witryn

Do najbardziej popularnych mebli tego rodzaju należą witryny niskie, wysokie i podświetlane. Niskie to kontynuatorki tradycyjnych komód, z przeszklonymi drzwiczkami. Często posiadają dodatkowe szuflady i szafki, dzięki czemu możemy trzymać w nich także pościel, ręczniki czy odzież. Wysokie najczęściej służą jako biblioteczki lub miejsce przechowywania ozdobnego szkła, z kolei te podświetlane subtelnie podkreślą zawartość półek, a lampki LED stanowić będą dodatkowe oświetlenie w mieszkaniu. Wszystkie rodzaje witryn znajdziemy w salonie meblowym Mebpol. Atrakcyjne ceny, bogata oferta wyposażenia wnętrz, miła atmosfera, a także fachowe doradztwo; te cechy salonu klienci wymieniają najczęściej.

Różnorodność

Witryny to także różnorodność materiałów z których zostały wykonywane oraz kolorów. I tak możemy kupić witryny z litego drewna, płyty MDF, płyty meblowej czy płyty laminowanej. Stosuje się w nich hartowane szkło, wpływające na bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość całości wyrobu. Elementy chromowane sprawiają, że meble te są wyjątkowo eleganckie, solidne, a także łatwe do utrzymania w czystości.  

Klienci sklepów meblowych zwracają także uwagę na możliwość doboru koloru witryny do stylu wnętrza. Są to bowiem meble dostępne w odcieniach jasnego lub ciemnego drewna, a także białego lub, coraz bardziej modnego, przetartego. Ciekawym rozwiązaniem, sprawdzającym się idealnie w nowoczesnych wnętrzach, będą fronty z czarnego szkła.  

Opracowanie:
Ostrołęka, al. Wojska Polskiego 2
tel. 29 769 10 82
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz