Materiał Partnera

Dlaczego warto wynajmować samochody osobowe?

Dlaczego warto wynajmować samochody osobowe?

Utrzymanie własnego samochodu kosztuje. Zwłaszcza, gdy nie korzystamy z niego na co dzień. Jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy potrzebujemy pojazdu sporadycznie – na określony czas, przy okazji wyjazdu służbowego bądź wakacyjnego wypoczynku? W takich sytuacjach pomocą służą profesjonalne wypożyczalnie samochodowe. Wynajem aut osobowych to usługa ciesząca się rosnącą popularnością. Nie bez powodu. Przemawia za nią szereg zalet.

Minimum formalności

Wypożyczanie samochodu nie jest wymagające pod względem formalnym – procedura ogranicza się z reguły do jednego spotkania z przedstawicielem wypożyczalni. W większości przypadków do wynajmu wystarczy ukończenie osiemnastu lat oraz legitymowanie się ważnym prawem jazdy. Przy podpisywaniu umowy sporządzany jest protokół, na którym odnotowywany jest obecny stan samochodu (opis nadwozia, ilość benzyny itp.). Zestawia się go ze stanem pojazdu w momencie oddania. Konieczne okaże się również uiszczenie umownej kaucji. Jej wysokość zależy od kilku czynników, przede wszystkim od długości wynajmu oraz standardu wypożyczanego pojazdu. W wyjątkowych sytuacjach – takich jak wynajem z OC sprawcy – uiszczanie kaucji nie jest wymagane. Proces zawierania umowy jest na tyle prosty, że coraz więcej wypożyczalni dopuszcza możliwość rezerwacji samochodów za pośrednictwem internetu. Wynajem drogą online praktykuje np. firma ABACUS CAR RENTAL.

Elastyczne warunki

Wynajem samochodów na dni, miesiące, a nawet całe lata – zakres obowiązywania umowy wypożyczenia zależy od konkretnego przypadku. Ograniczenia się naprawdę niewielkie. Zamówiony samochód można wykorzystywać jednorazowo – np. przy okazji wyjazdu za miasto – a także w okresie długoterminowym, jako ciekawa alternatywa dla leasingu. Miejsca odbioru i zdawania samochodów są dobierane wyłącznie z myślą o kliencie. Najlepsze sieci wypożyczalni dysponują wieloma punktami wypożyczeń i kilkudziesięcioma placówkami partnerskimi, rozlokowanymi na terenie całego kraju, w największych miastach Polski. To ogromne udogodnienie – zwłaszcza dla osób, które podróżują z jednego punktu do drugiego, bez intencji powrotu. Auto wypożyczone w jednym miejscu można oddać zupełnie gdzie indziej. Wystarczy umówić określony termin oraz godzinę. W przypadku wypożyczeń samochodów online takie detale da się ustalić przy pomocy zaledwie kilku kliknięć myszką.

Rozwiązanie dla każdego

Dla każdego coś miłego – tak w skrócie można opisać usługę wynajmu samochodów. Udostępniane pojazdy służą zarówno osobom prywatnym, jak i przedstawicielom przedsiębiorstw. Co więcej, wypożyczalnie współpracują z agencjami ubezpieczeniowymi, udostępniając usługę osobom poszkodowanym w kolizji. Gama dostępnych samochodów jest naprawdę szeroka – w katalogach znajdziemy samochody klasy średniej (idealne na rodzinne wycieczki), modele dostawcze (nadające się m.in. do przeprowadzki) i pojazdy klasy premium (doskonałe w trakcie wyjazdów w delegację bądź też przy podróży poślubnej). Możliwości wypożyczeń są naprawdę nieograniczone, podobnie jak pomysły, którym wypożyczenia służą. Specjaliści wypożyczalni samochodowych zapewniają niskie ceny, dogodne terminy i całodobowe wsparcie techniczne – wszystko, czego można sobie zażyczyć.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz