Materiał Partnera

Dlaczego warto wynająć busa na wesele?

Dlaczego warto wynająć busa na wesele?

Jednym z istotnych elementów w trakcie organizacji wesela jest wybór środka transportu dla pary młodej. Elegancka limuzyna czy tradycyjna bryczka – możliwości jest tu wiele. Warto jednak pamiętać, że równie ważną kwestią organizacyjną jest także zapewnienie transportu gościom weselnym. Dlaczego w takiej sytuacji warto zdecydować się na wynajem busa?

Wygoda i oszczędność

Busy, czyli niewielkich rozmiarów autobusy, cieszą się ogromną popularnością jako pojazdy do przewozu większej ilości osób. Są chętnie wykorzystywane w transporcie miejskim i międzymiastowym, a także do przewozów pracowniczych. Dlaczego jest to również idealny środek do przewozu gości weselnych? Wynajem busa na wesele to wygodne i oszczędne rozwiązanie. - Mówi przedstawiciel firmy Raf-Bus z Wyszkowa zajmującej się przewozem osób. - Samodzielny dojazd gości na miejsce przyjęcia weselnego bywa problematyczny. Niektórzy goście nie znają okolicy, inni nie dysponują samochodem. Sytuacja komplikuje się także wtedy, gdy wesele organizowane jest w znacznej odległości od miasta, gdzie ciężko liczyć na komunikację miejską. Wynajem busa, który zawiezie gości na przyjęcie i odwiezie z powrotem do domów to najwygodniejsze rozwiązanie, komfortowe zarówno dla gości, którzy nie muszą przejmować się organizacją transportu na własną rękę i rezygnacją z szampańskiej zabawy, ale też dla pary młodej, dla której zadowolenie gości jest przecież bardzo ważne. Bus to też oszczędność. Wynajęcie samochodów osobowych czy nawet zamówienie taksówki to koszt przewyższający wynajem mikrobusu, który przewiezie nawet do 20 osób. Nowoczesne busy są przy tym niezwykle komfortowe i oferują dogodne warunki podróży.

Co warto wiedzieć wynajmując bus na wesele?

Decydując się na wynajem busa warto zapoznać się z wyposażeniem pojazdu. Nie zaszkodzi zapytać, czy dany model posiada klimatyzację i wygodne siedzenia. Ponadto upewnijmy się, czy oferta obejmuje również usługi profesjonalnego kierowcy. Warto bowiem zaznaczyć, że bus jest nazwą potoczną mikrobusu, czyli niewielkich rozmiarów autobusu przeznaczonego do przewozu osób. Zazwyczaj busy są w stanie przewozić od 9 do 20 pasażerów, nie wliczając w to kierowcy. Mniejsze mikrobusy, które mogą pomieścić do 9 osób z kierowcą, to pojazdy, do których prowadzenia nie są wymagane specjalne uprawnienia poza standardowym prawem jazdy kategorii B. Natomiast do prowadzenia busa przewożącego 10 osób i więcej wymagane jest prawo jazdy kategorii D1, a także uprawnienia do przewozu osób. Wygodniejszą opcją jest wynajem busa z kierowcą, przy czym warto tu upewnić się, że jego ubiór będzie dostosowany do okazji jaką jest wesele, a więc schludny i elegancki. Komfortowy bus z profesjonalnym kierowcą to idealne rozwiązanie w zakresie transportu gości weselnych.

Oceń artykuł (2)
4.5
Komentarze
Dodaj komentarz