Materiał Partnera

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróżne?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróżne?

Według statystyk, aż 60% Polaków decydując się na zagraniczny urlop, nie wykupuje ubezpieczenia turystycznego. To bardzo nieodpowiedzialne. Brak odpowiedniego zabezpieczenia może okazać się niezwykle kłopotliwy i kosztowny. Dodatkowe ubezpieczenie pokrywa bowiem nie tylko koszty leczenia czy akcji ratowniczej, ale zapewnia również ochronę cywilną oraz od NNW. Wyjaśniamy, dlaczego wykupienie ubezpieczenia podróżnego jest tak ważne, gdy planujemy urlop za granicą.

Kompleksowa pomoc medyczna i w nagłych przypadkach

Dodatkowe ubezpieczenie podróżne daje nam pewność, że jeśli podczas zagranicznego urlopu zachorujemy bądź przydarzy się nam nieszczęśliwy wypadek, otrzymamy na miejscu kompleksową pomoc medyczną. Żeby uzyskać wsparcie, trzeba będzie jedynie skontaktować się z centrum alarmowym naszego ubezpieczyciela. W przypadku poważniejszych problemów zdrowotnych, dodatkowe ubezpieczenie pokryje koszty transportu chorego do kraju. Co ważne, polisa tego typu gwarantuje również bezpłatne przewiezienie do kraju zwłok w przypadku śmierci ubezpieczonego. Jeśli nie mamy wykupionego ubezpieczenia turystycznego, a za granicą zdarzy nam się wypadek, bardzo wysokie koszty opieki medycznej i innych usług będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni.

Dodatkowe ubezpieczenie podróżne warto jest wykupić u rzetelnego ubezpieczyciela, takiego jak np. firma Helios, prowadzona przez Marka Kaczmarczyka w Krakowie.

Pomoc i odszkodowanie w przypadku zagubienia bagażu

Problemy z bagażem są bardzo powszechne. Często zdarza się, że bagaż zaginie po odprawie, zostanie uszkodzony podczas przeładunku lub transportu, albo ktoś nam go ukradnie na lotnisku lub w hotelu. Polisa turystyczna gwarantuje pomoc i wypłatę odszkodowania we wszystkich wymienionych sytuacjach. Często też zabezpiecza nas na wypadek utraty dokumentów, dzięki czemu będziemy mogli bez problemów wrócić do kraju.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Podczas wakacyjnych wyjazdów nietrudno o wyrządzenie szkód, szczególnie, jeśli podróżujemy z małymi dziećmi. Dodatkowa polisa turystyczna chroni nas również w takich sytuacjach i gwarantuje pokrycie kosztów naprawy i wypłatę odszkodowania stronie, która poniosła stratę z naszej winy. Wykupienie dodatkowego OC jest szczególnie wskazane, gdy podczas wyjazdu zamierzamy uprawiać sporty, np. narciarstwo, gdzie istnieje bardzo duże ryzyko spowodowania wypadku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz