Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na życie?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na życie?

To zadziwiające, ale znaczna część z nas woli wykupić dodatkowe ubezpieczenie na samochód, niż polisę na własne życie. Uważamy się za ludzi nieśmiertelnych, na których nie czyhają żadne zagrożenia. Rozczarowanie przychodzi wraz z ciężką chorobą, niepełnosprawnością lub po długotrwałym pobycie w szpitalu. Nagle zaczynamy bać się o przyszłość swoją i naszych. No bo jak poradzi sobie nasza rodzina, kiedy nas zabraknie? Kto zadba o ich byt?

Polisa na życie to dowód odpowiedzialności

Polisa na życie stanowi zabezpieczenie dla naszej rodziny. Ubezpieczyciel wypłaci najbliższym określoną w umowie sumę pieniędzy, jeśli zachorujemy, ulegniemy ciężkiemu wypadkowi lub poniesiemy śmierć. Poważna choroba lub niepełnosprawność może bowiem uniemożliwić nam szansę na osiąganie równie wysokich dochodów, jakie notujemy do tej pory.

Bywa, że los w ogóle pozbawia nas możliwości wykonywania jakiejkolwiek pracy zarobkowej. Poziom życia naszej rodziny może wówczas ulec pogorszeniu, czego przecież nie chcemy. Zakup polisy na życie to dowód odpowiedzialności. Sami ustalamy sumę ubezpieczenia. Jak informuje przedstawiciel firmy Conditor Ubezpieczenia – polisą na życie możemy również objąć męża/żonę oraz nasze dzieci. W ramach jednej składki zapewniamy indywidualną ochronę całej rodzinie.

Internet to nie najlepszy doradca

Ubezpieczenia samochodowego czy turystycznego możemy z powodzeniem poszukać w Internecie i tam też je zakupić. W przypadku polisy na życie nie jest to najlepszy pomysł. W końcu nikt z nas nie podejmuje decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego na 30 lat w 5 minut. Zanim podpiszemy wiążącą umowę, dokładnie ją analizujemy i negocjujemy warunki. Dokładnie tak samo powinniśmy postąpić, jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie. Warto więc spotkać się z doświadczonym doradcą, sprawdzić kilka ofert i wybrać tę, która będzie najlepiej dopasowana do naszych potrzeb.

Polisy na życie dobiera się bowiem indywidualnie. Konieczne jest wypełnienie kwestionariusza osobowego, który pozwoli ustalić, jakie zagrożenia zdrowia i życia występują w przypadku konkretnego zainteresowanego. W kwestionariuszu należy zawrzeć samą prawdę. Kłamstwo nie popłaca. Jeśli np. jesteśmy zwolennikami sportów ekstremalnych, ale zataimy to przed Ubezpieczycielem, może on nie wypłacić nam świadczenia, jeśli doznamy urazu na skutek nieszczęśliwego lądowania ze spadochronem.

Obecnie konkurencja na rynku ubezpieczeń jest tak duża, że polisa na życie nie musi kosztować nas krocie. Oczywiście wiele zależy od wysokości ubezpieczenia oraz czasu, na jaki decydujemy się podpisać umowę. Pamiętajmy, że im wcześniej rozważymy zakup ubezpieczenia, tym korzystniejsze warunki będzie w stanie zaproponować nam agent.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz