Materiał Partnera

Dlaczego warto wykupić polisę na życie?

Dlaczego warto wykupić polisę na życie?

Nasza codzienność pełna jest nieprzewidzianych zdarzeń. Niestety nadal wielu z nas żyje od wypłaty do wypłaty i trudno nam odłożyć ewentualne większe sumy na nieprzewidziane sytuacje. W związku z tym, gdy zdarzy nam się wypadek, konieczny będzie dłuższy pobyt w szpitalu czy rehabilitacja możemy mieć problem z opłaceniem kosztów, ale także z przeżyciem w tym czasie. Polisa na życie jest korzystnym rozwiązaniem dla każdego z nas. Pośrednik ubezpieczeniowy dobierze odpowiednie jej warunki dla każdego z nas, przeglądając oferty różnych firm ubezpieczeniowych. Najczęściej opłaca się miesięczną składkę, niektóre ubezpieczalnie przystają na roczną lub kwartalną. Sumy są stosunkowo niewielkie i nie odczuwalne dla naszej kieszeni, jednak w sytuacji, gdy będziemy starać się o wypłatę z ubezpieczenia to z pewnością wyraźnie odczujemy zastrzyk gotówki.

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków może okazać się dla nas korzystne jeśli taki spowodujemy, gdyż wówczas poszkodowanemu zostanie wypłacone odszkodowanie z naszej polisy. Jeśli jednak my staniemy się ofiarami wypadku, to również możemy starać się o odpowiednią wypłatę. To z pewnością duże zabezpieczenie na czas leczenia i powrotu do pełni sił. Jeśli regularnie poruszamy się samochodem lub wykonujemy niebezpieczną pracę, taką która sprzyja urazom i wypadkom to warto mieć ubezpieczenie NNW. Pośrednik pomoże nam w dopasowaniu jego odpowiedniej formy.

Korzyści z ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie może nam się przydać w różnych sytuacjach. Przykładowo niektóre pakiety przewidują wypłatę za pobyt w szpitalu – np. określona kwota za każdy dzień. Znajdziemy również odpowiednie sumy, które otrzymamy za urodzenie dziecka, ale również za śmierć bliskiego członka rodziny. Wszelkie urazy wymagające operacji również są odpowiednio opisane i można otrzymać stosowną wypłatę. Warto dokładnie przeanalizować jakie mamy możliwości z pośrednikiem i wybrać taką najlepiej dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb.

Wykupienie ubezpieczenia na życie jest dobrowolne. Jednak z całą pewnością osoby, które je posiadają i zdarzyło im się w mniejszym lub większym stopniu korzystać z odszkodowań są zadowolone, że wpłacały te niewielkie kwoty, bo w pewnych sytuacjach dodatkowy zastrzyk gotówki był w życiu niezwykle cenny.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz