Materiał Partnera

Dlaczego warto wybrać żarówki LED?

Dlaczego warto wybrać żarówki LED?

Chociaż żarówki halogenowe są nadal dostępne, wiele typów już wycofano. Warto więc wybrać żarówki LED. Mają wiele zalet. Przede wszystkim wytrzymują o wiele dłużej niż tradycyjne żarówki. Pracują średnio 35 tysięcy godzin, czasem nawet 100 tysięcy godzin. Przy normalnym użytkowaniu 6-8 godzin dziennie, wytrzymają spokojnie do 15 lat.  Nie wypalają się z czasem.

Żarówki LED są niezwykle energooszczędne.

Są najbardziej energooszczędnym sposobem na oświetlenie. Wyróżniają się wyjątkową wydajnością na poziomie 80-90%. Ich energia jest przekształcana w światło, a nie w ciepło. Tradycyjne żarówki tracą 80% swojej energii w postaci ciepła. To oznacza, że są tylko wydajne tylko w 20%.  W sklepie Fortis sp.j. Jerzy Karabon, Lidia Karabon znajdziesz żarówki LED, które możesz zamontować w całym domu. Z pewnością taka inwestycja się opłaca.

Są ekologiczne.

Żarówki LED nie zawierają żadnych toksycznych związków i pierwiastków, takich jak rtęć. Są również w 100% przetwarzalne.  Dzięki nim możemy zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o jedną trzecią.  Działają 35 razy dłużej niż żarówki halogenowe. Dlatego można sporo zaoszczędzić na kosztach materiałów i produkcji.

Są bardzo wytrzymałe i trwałe.

Żarówki LED są wykonane z niezwykle trwałych materiałów i komponentów. Mogą wytrzymać niekorzystne warunki atmosferyczne, wstrząsy, wibracje i ścieranie. Dlatego coraz częściej są stosowane przy drogach i w inżynierii lądowej.

Dodatkowe zalety

Prawie w ogóle nie emitują UV. Dlatego sprawdzą się doskonale w magazynach i szafkach. Nie degradują przechowywanych materiałów ani przez promieniowanie UV, ani przez ciepło. Można je wykorzystać do oświetlania ekspozycji, bez uszkadzania artefaktów.

Oferują dużą elastyczność projektowania. Można je umieszczać i łączyć w dowolny sposób. Są wydajne i łatwo sterowalne. Można perfekcyjnie ustawiać ich kolor, odcień, jasność i kąt padania. Dlatego oświetlenie LED jest nie tylko funkcjonalne, ale też kojące, podnoszące na duchu lub motywujące do pracy.  Żarówki LED mogą działać nawet w ekstremalnych temperaturach. Na inne źródła światła, takie jak zwykłe żarówki i świetlówki, może wpływać zimno. Jednak żarówki LED są niezawodne nawet wtedy, gdy jest mróz.

Działają natychmiast. Można je włączać i wyłączać tyle razy, ile chcemy, a i tak będą wydajne. Żarówki halogenowe i energooszczędne zwykle wymagają kilku minut, aby osiągnąć maksymalną moc. Dlatego stałe włączanie i wyłączanie, zmniejsza ich żywotność.  Na koniec pamiętajmy, że oświetlenie LED może pracować na zasilaniu niskiego napięcia. Dlatego sprawdzą się nie tylko w budynku, ale też na zewnątrz.

Opracowanie:
Wrocław, Nyska 59-61
tel. 71 367 67 35
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz