Materiał Partnera

Dlaczego warto wybrać węgiel kamienny jako materiał opałowy?

Dlaczego warto wybrać węgiel kamienny jako materiał opałowy?

Efektywne ogrzanie domu czy innego budynku to konieczność wyboru właściwego rozwiązania w zakresie generowania energii cieplnej. Wciąż nieustającym zainteresowaniem cieszą się kotły, w którym można palić węglem kamiennym. Jest on dostępny w wielu wariantach różniących się od siebie parametrami. Dlaczego warto postawić właśnie na taki materiał opałowy?

Węgiel ze sprawdzonego źródła

Przed wyborem konkretnego typu węgla kamiennego i zastosowaniu go jako materiał opałowy kluczowe jest przede wszystkim nawiązanie współpracy ze sprawdzonym składem opału. Dzięki temu zyskujemy pewność, że węgiel pochodzi ze sprawdzonego źródła, a jego rodzaj i parametry są zgodne z deklarowanymi przez dostawcę. W taki właśnie sposób działa skład opału Martom ZHU, który w swojej rozbudowanej ofercie materiałów opałowych proponuje klientom węgiel kamienny w kilku wariantach:

  • orzech,
  • orzech wysokokaloryczny,
  • kostka,
  • groszek.

Pierwsze dwa typy doskonale sprawdzają się w kotłach zasypowych, gdzie ich granulacja jest atutem. Grubsze kostki mają wysoką kaloryczność, dzięki czemu taki materiał opałowy jest wydajny. Dodatkową zaletą jest forma jego pakowania – nierzadko dostarczany jest w wygodnych workach, co docenią szczególnie właściciele domów. Węgiel kamienny typu kostka to natomiast opał przeznaczony najczęściej do podtrzymywania ognia. Warto też zwrócić uwagę na ostatni z wymienionych sortymentów – groszek. Czym dokładnie się wyróżnia i co jeszcze dobrze jest wiedzieć o węglu kamiennym?

Wydajne i tanie ogrzewanie domu

Zastosowanie węgla kamiennego jako materiału opałowego ma wiele zalet. Jedną z nich jest cena – szczególnie atrakcyjne są pod tym względem gatunki orzech i groszek, które sprawdzają się w typowych kotłach potrzebnych do ogrzania średniej wielkości domu. Dobra kaloryczność, dobra cena w porównaniu do wydajności i łatwa dostępność sprawia, że wysokiej jakości węgiel kamienny nadal pozostaje doskonałym opałem i warto na niego postawić właśnie z tego względu.

Stosunkowo niska zawartość siarki w połączeniu z ograniczeniem ilości popiołu tworzonego w trakcie palenia węglem kamiennym to kolejne już zalety wykorzystania go jako materiału opałowego. Jest to bezpieczny opał, którego zakup powinien jednak być przemyślany. Przede wszystkim warto dopasować sortyment węgla kamiennego do typu posiadanego pieca, a sam materiał opałowy należy zamówić w sprawdzonym składzie opału. Nie tylko zapewni on deklarowane właściwości węgla, ale również dostarczy go w ilości zamówionej i opłaconej przez klienta.

Opracowanie:
Świdnica, Kościuszki 2
tel. 68 327 32 68
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz